Połącz z wodą i wetrzyj fugi. W mig pozbędziesz się nieestetycznego brudu i pleśni

Sprzątanie łazienki często zajmuje sporo czasu, a wielu ludzi nie wie, jak dokładnie wyczyścić fugi. Okazuje się, że istnieją proste sposoby, dzięki którym zapomnisz o czasochłonnym szorowaniu. Metody są tanie, proste i niezawodne. Co należy zrobić?

Między kafelkami w łazience szybko gromadzi się brud, który nieodpowiednio usuwany może doprowadzić nawet do powstania pleśni, która jest szkodliwa dla zdrowia. Na szczęście nieestetyczny problem można szybko rozwiązać produktami, które większość z nas ma w swoim domu. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Co na fugi w łazience? Prosta pasta z sody oczyszczonej szybko rozwiąże problem

Tiktokerka @ciastula w jednym z nagrań pokazała swój sposób na czyszczenie fug. Kobieta wykorzystała do tego sodę oczyszczoną, którą połączyła z odrobiną wody, by uzyskać konsystencję pasty. Następnie nałożyła gotową mieszankę na fugi, dokładnie je wyszorowała starą szczoteczką do zębów, odczekała chwilę i zmyła produkt. Jeśli nie masz sody oczyszczonej, możesz z powodzeniem zastąpić ją proszkiem do pieczenia.

Sok z cytryny szybko rozprawi się z kamieniem i brudem. Masz go w kuchni?

Na osady z kamienia i inne zabrudzenia na fugach pomoże też sok z cytryny. Jedyne co należy zrobić, to połączyć niewielką ilość z gruboziarnistą solą, a następnie wetrzeć gotową mieszankę w zabrudzenia przy pomocy starej szczoteczki do zębów. Gdy minie około 15 minut, należy zetrzeć resztki produktu ściereczką zwilżoną wodą, a później wytrzeć fugi do sucha.

Ocet na fugi. Popularny płyn w mig pozbędzie się zabrudzeń

Okazuje się, że ocet cieszący się w kuchni sporą popularnością może pomóc w umyciu brudnych fug. Wystarczy połączyć około pół litra płynu z jedną łyżką płynu do mycia naczyń i nanieść płyn na zabrudzenia. Po starannym szorowaniu należy przetrzeć powierzchnię mokrą ścierką. Ocet może wydzielać intensywny zapach, dlatego metoda nie przypadnie do gustu każdemu.

Więcej o: