Zmieszaj te produkty i wlej do słoika. Muchy z domu znikną w pół godziny

Muchy, które wpadły do mieszkania, są wyjątkowo uciążliwe i irytujące. Wbrew pozorom pozbycie się ich z domu nie jest trudnym zadaniem i możemy poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Podpowiadamy skuteczne triki na pozbycie się niechcianych gości.

Muchy wydają irytujący dźwięk, ale mogą przenosić również bakterie, dlatego, jeśli pojawiły się w naszym domu, warto szybko zacząć działać. Podpowiadamy sprawdzone domowe sposoby na muchy.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak się pozbyć much z domu? Wypróbuj domową pułapkę

Na tiktokowym profilu Southernescape możemy zobaczyć ciekawy trik na wykonanie domowej pułapki na muchy. Potrzebujemy cukru, płynu do mycia naczyń, wody oraz octu jabłkowego. Wszystkie składniki łączymy i przelewamy do szklanki.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Triki na pozbycie się much. Sprawdzone metody na pozbycie się niechcianych gości

Jak pozbyć się much? Podpowiadamy kilka sposobów.

  • Muchołówka to roślina żywiąca się owadami. Liście tej rośliny wyposażone są w specjalne pułapki. Przyciągają zapachem i kolorem, a gdy już owad znajdzie się na liściu, pułapka się zamyka. 
  • Domowy lep na muchy. Do jego wykonania potrzebujesz kilka łyżek miodu i mąki kukurydzianej. Wymieszaj oba składniki i przełóż na spodki np. od słoików. Zwabione muchy przykleją się do mieszanki i nie będą mogły odfrunąć.
  • Świece zapachowe. Muchy nie przepadają za zapachem waniliowych świec zapachowych, dlatego zapalenie ich jest świetną metodą na wypędzenie owadów z naszego domu. Wystarczy odpalić świece i otworzyć okna, a szybko się wyniosą.
  • Mięta. Muchy nie przepadają za intensywnym zapachem tej rośliny, dlatego posadzenie jej w doniczkach i ustawienie na parapecie stworzy dla nich nieprzekraczalną barierę. Gdy tylko wyczują niemiły dla nich zapach, zrezygnują z wizyty w twoim domu.
Więcej o: