Co sprawia, że nie możemy schudnąć? Trenerka wyjaśnia. "To nie pieczywo ani ziemniaki"

Na przestrzeni lat wokół zdrowego i prawidłowego odżywiania, pojawiło się sporo mitów. Wiele osób wierzy, że za nieskutecznym odchudzaniem stoją konkretne produkty, które wykluczają ze swojej diety. O tym, co naprawdę tuczy, w rozmowie z naszym serwisem, opowiedziała jakiś czas temu trenerka Natalia Kruczyńska.

Natalia Kruczyńska to eksperta od żywienia oraz trenerka. W rozmowie z naszym serwisem postanowiła rozprawić się z jednym z najpopularniejszych mitów żywieniowych. W rozmowie z kobieta.gazeta.pl zdradziła, co tak naprawdę sprawia, że nie możemy schudnąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Czego nie powinniśmy jeść, gdy chcemy przejść na dietę? Ekspertka rozwiewa najpopularniejsze mity

Szukając porad na temat tego, czego powinniśmy unikać w diecie jeśli chcemy schudnąć, często możemy przeczytać o "zgubnym" wpływie ziemniaków oraz pieczywa. Z tego powodu wiele osób eliminuje je ze swoich jadłospisów. Czy faktycznie mogą utrudniać utratę zbędnych kilogramów? Okazuje się, że niekoniecznie. – To nie pieczywo ani ziemniaki tuczą, tylko nadwyżka kaloryczna w naszej diecie – wyjaśnia Natalia Kruczyńska. Ekspertka dodaje, że wiele osób nieświadomie spożywa więcej kalorii, niż potrzebuje, przekraczając tym samym swoje dzienne zapotrzebowanie, co nie tyle utrudnia chudnięcie, ile powoduje, że jeszcze więcej przybieramy na wadze. Jak mu zaradzić?

Jak zdrowo i bezpiecznie schudnąć? Pomoże ci ujemny bilans kaloryczny

Jeśli zależy ci na zdrowej utracie kilogramów postaw na ujemny bilans kaloryczny. W praktyce oznacza to, żeby jeść trochę mniej, niż potrzebujesz. Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie? Z pomocą przyjdą ci kalkulatory online. Wystarczy, że wpiszesz w nich podstawowe dane, jak swój wiek, wzrost, wagę oraz aktywność fizyczną, a mechanizm sam wyliczy ci, ile kalorii powinnaś przyjmować każdego dnia. Odejmij od tego ok. 200-300 z nich, by zdrowo schudnąć.

Zacznij od metody małych kroczków. Prościej wprowadzisz zmiany, które zostaną z tobą na dłużej

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem oraz smukłą sylwetką, zadbaj o zbilansowaną dietę przez cały rok, a nie tylko np. wraz z nadejściem sezonu na bikini. Rozsądne podejście do tematu pomoże na stałe pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. Zdrową dietę uzupełnij aktywnością fizyczną, która będzie sprawiać ci frajdę. Nie muszą to być godziny spędzone na siłowni. Zamiast tego wybierz rower, basen czy rolki. Ogranicz spożywane kalorie metodą małych kroczków. Choć na efekty będziesz musiała poczekać odrobinę dłużej, z pewnością osiągniesz takie, o jakich marzysz.

Więcej o: