16 lat temu zagrała Sylwię w "Tylko miłość". Co dziś słychać u Urszuli Grabowskiej?

Urszula Grabowska to polska aktorka filmowa i teatralna, która na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról. Sławę oraz rozpoznawalność przyniósł jej m.in. serial "Tylko miłość", w którym wcieliła się w jedną z głównych postaci. Od emisji ostatnich odcinków minęło niemal 16 lat. Co słychać u aktorki?

"Tylko miłość" to serial, który cieszył się wśród oglądających ogromną popularnością. Urszula Grabowska zagrała w nim nieco nieokiełznaną, przebojową i energiczną gwiazdę muzyki pop, Sylwię Sztern, która walczyła o serce głównego bohatera.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dorota Szelągowska chwali się nowym tatuażem

Zanim została aktorką, pracowała jako fotomodelka i ekspedientka. Na scenie teatru zadebiutowała jeszcze na studiach

Urszula Grabowska urodziła się 27 czerwca 1976 w Myślenicach nieopodal Krakowa. Jej ojciec był maszynistą, natomiast matka krawcową. Ona sama, zanim zajęła się aktorstwem, została technikiem krawiectwa, a oprócz tego dorabiała jako ekspedientka i fotomodelka. Wkrótce potem dostała się na studia aktorskie na krakowskim PWST. W trakcie nauki zadebiutowała na scenie Teatru Bagatela w spektaklu "Miesiąc na wsi", a zaraz potem pojawiła się w serialu "Przedwiośnie", gdzie wcieliła się w Karolinę Szarłatowiczównę.

Od tego czasu zagrała w wielu filmach i serialach, a także na deskach teatrów. W dalszym ciągu występowała w Teatrze Bagatela, a oprócz tego w Teatrze Sceny STU i Teatrze TV. Na ekranie mogliśmy podziwiać ją m.in. w „Magdzie M", "Ono", "Na krawędzi", jednak prawdziwą sławę i rozpoznawalność przyniosła jej rola Sylwii Sztern w serialu "Tylko miłość".

 

Urszula Grabowska w serialu "Tylko miłość". Zagrała przebojową gwiazdę popu

"Tylko miłość" to serial obyczajowy, który był emitowany od 2007 do 2009 roku. Liczył 69 odcinków i cieszył się ogromną popularnością. Opowiadał o miłosnych rozterkach 30-letniego wdowca, który samotnie wychowywał córkę. Urszula Grabowska wcieliła się w nim w Sylwię Sztern, wschodzącą gwiazdę muzyki pop, która została jego kochanką. O serce mężczyzny rywalizowała z Mają Kryńską, którą zagrała Małgorzata Kożuchowska.

Urszula GrabowskaUrszula Grabowska fot. Artur Barbarowski / East News

Za rolę Joanny otrzymała Polską Nagrodę Filmową. Cały czas jest aktywna zawodowo

Rok po zakończeniu emisji serialu Urszula Grabowska zagrała główną rolę w filmie "Joanna", za którą dostała Orła, czyli Polską Nagrodę Filmową. Obecnie możemy podziwiać ją w głośnym serialu "Stulecie Winnych" oraz "Papierach na szczęście". Oczywiście aktorka wciąż występuje również w teatrze. Prywatnie, wyszła za mąż za aktora Adriana Ochalika, z którym w 2004 roku doczekała się syna, Antoniego. 

Więcej o: