Polej brodzik i zaczekaj 15 minut. Kilka kropli produktu z lodówki pozbędzie się wszelkich zabrudzeń

Sprzątanie łazienki czasem stanowi spore wyzwanie. Mało kto wie, że kabinę prysznicową można szybko i tanio wyczyścić popularnym produktem, który większość z nas ma w swojej lodówce. Wydasz nie więcej niż 2 zł, a efekt czystości pozostanie z tobą na długo.

Każdy, kto ma w domu prysznic z brodzikiem, co jakiś czas boryka się z problemem zabrudzeń, które za nic nie chcą zniknąć. Podczas gdy preparaty ze sklepu nie dają rady, warto postawić na dużo prostsze i tańsze, domowe sposoby. Na ten produkt wydasz niecałe 2 zł lub nic, jeśli masz go już w lodówce. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Wylej pod prysznicem i wetrzyj. Po nieestetycznym brudzie nie będzie śladu

Maślanka jest zdrowym i chętnie kupowanym produktem. Nic dziwnego — zawiera korzystne dla organizmu kultury bakterii, które wspomagają trawienie. Oprócz tego jest też bardzo smaczna i niskokaloryczna. Okazuje się, że popularny napój może również pomóc rozprawić się z problemem zabrudzeń w brodziku prysznica. 

  1. Zatkaj odpływ, by nie dopuścić do spłynięcia maślanki.
  2. Polej ściany brodzika płynem, a następnie wetrzyj go w powierzchnię ściereczką z mikrofibry. Cienka warstwa w zupełności wystarczy.
  3. Odczekaj 15-20 minut, wyciągnij zatyczkę od odpływu i spłucz produkt wodą z prysznica.
  4. Wytrzyj powierzchnię do sucha, a będzie czysta.

Maślanka z powodzeniem pozbędzie się nieestetycznych plam i zacieków, i zadziała wybielająco. 

Czym usunąć osad z kamienia z kabiny prysznicowej? Wykorzystaj właściwości płynu z kuchennej szafki

Oprócz maślanki do czyszczenia kabiny prysznicowej sprawdzi się popularny w kuchni ocet, który większość z nas ma w swojej szafce. Produkt to nie tylko świetny dodatek do potraw, ale również i skuteczny środek na zabrudzenia. Wystarczy rozrobić go z wodą w proporcji 1:1, przelać do butelki ze spryskiwaczem i zastosować na zabrudzeniach. Po 15 minutach należy spłukać płyn letnią wodą i wytrzeć kabinę do sucha. Metoda sprawdzi się zarówno na ceramice, jak i na szklanej powierzchni.

Więcej o: