Była dziewczyną Jasia Fasoli. Jak wygląda dziś serialowa Irma Gobb? Jest nie do poznania

"Jaś Fasola" był emitowany w latach 1990-1995. Chociaż od zakończenia produkcji minęło 28 lat, widzowie do dziś wspominają kultowego niezdarnego bohatera. Jego serialową dziewczynę grała Matilda Ziegler. Jak dziś wygląda aktorka?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Serial "Jaś Fasola" przez 5 lat był emitowany w brytyjskiej stacji ITV. Premiera ostatniego odcinka miała miejsce w listopadzie 1995 roku. Później powstały jeszcze dwa filmy: "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm" oraz "Wakacje Jasia Fasoli". Słynnego Jasia grał Rowan Atkinson, a w roli jego dziewczyny wystąpiła Matilda Ziegler. W lipcu aktorka skończy 64 lata. Jak dziś wygląda?

Zobacz wideo Samochód Jasia Fasoli i symbol Zjednoczonego Królestwa - recenzja elektrycznego modelu Mini

Grała dziewczynę Jasia Fasoli. Byli parą tylko przez cztery odcinki

Matilda wcieliła się w serialu w wiele postaci, grała m.in. kelnerkę i policjantkę. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak postać Irmy Gobb, dziewczyny Fasoli. Irma miała niemodną fryzurę, nosiła grube rajstopy, długie spódnice i duże okulary. Z jednej strony wykazywała się dużą cierpliwością w stosunku do Jasia, z drugiej była równie dziecinna jak on. Podobnie jak Fasola, też miała pluszowego misia. W jednym z odcinków Jaś i Irma wybrali się do kina, innym razem na dyskotekę, aż ostatecznie w odcinku wigilijnym rozczarowana zachowaniem Fasoli Gobb zerwała z nim. Chociaż Ziegler grała dziewczynę Jasia tylko przez cztery odcinki, kreacja stworzona przez aktorkę zapadła w pamięć wszystkim widzom. 

Jak dziś wygląda Matilda Ziegler? Od premiery serialu minęły 33 lata

"Jaś Fasola" był prawdziwym hitem lat 90. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością, a perypetie niezdarnego bohatera bawią do dziś. Serial powrócił w animowanej wersji w 2002 roku. Był emitowany w stacji CITV w latach 2002-2004, 2015-2016, a także od 2019 roku do dziś. Głosu Irmie Gobb użyczyła właśnie Matilda Ziegler. Pod koniec 2022 roku pojawił się dokument "Jaś Fasola - sto lat!", w którym również mogliśmy zobaczyć aktorkę.

Matilda wciąż jest aktywna zawodowo. Ma na swoim koncie wiele ról w filmach i serialach, takich jak "EastEnders", "Dekadencja" czy "City Slacker". W tym roku premierę będzie miał film "Macierzyński", w której Ziegler gra Becky Hillford. Gwiazda występuje też w teatrze. Na poniższym filmiku i zdjęciach w galerii można zobaczyć, jak wygląda teraz.

 
Więcej o: