Do czego służy haczyk w pralce? Wiele osób nie ma pojęcia o jego funkcji. "Muszę to sprawdzić"

Do czego służy haczyk w pralce? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że z boku drzwiczek często znajduje się niepozorne urządzenie. Element ma bardzo przydatną funkcję, z której rzadko kiedy korzystamy. Dowiedz się, jak go wykorzystać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tak dawno na TikToku pojawiło się wideo, które zrobiło prawdziwą furorę. Na filmiku użytkowniczka amberthebuss pokazała nieznaną funkcję pralki. Wykorzystała do niej haczyk znajdujący się tuż obok drzwiczek. Do czego służy ten element?

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Pokazała, do czego służy haczyk przy pralce. Z tej funkcji mało kto korzysta

Amberle Buss, która jest znana na TikToku pod nickiem amberthebuss, nagrała filmik w odpowiedzi na jedną z reklam, jaką zobaczyła na platformie. Materiał promocyjny przedstawiał sprytne urządzenie mające na celu zatrzymywać drzwiczki pralki przed zamykaniem. Jak się okazuje, sprzęt nie jest jej wcale potrzebny. Zamiast tego używa elementu, który jest już wbudowany w maszynę. Filmik Amberle mocno zaskoczył widzów.

Dziewczyna, reagując na reklamę, powiedziała tylko "dlaczego" i obróciła kamerę telefonu w kierunku pralki. Przy drzwiczkach urządzenia znajdował się mały haczyk. Tiktokerka odchyliła go jedną ręką, po czym pokazała, do czego służy. Próbując zamknąć klapę, ta blokowała się na odstającym elemencie i pozostawała uchylona. W ten sposób zmniejsza się ryzyko powstawania pleśni i brzydkiego zapachu. Wnioskując po komentarzach pod wideo, nie każda pralka posiada tę sprytną funkcję.

"Muszę to sprawdzić". Użytkownicy TikToka zawiedzeni. Gdzie jest haczyk?

Część osób sprawdziła, czy również w ich pralkach zamontowany jest specjalny haczyk. W wielu przypadkach maszyny nie były wyposażone w ten element. Blokada drzwiczek najczęściej występuje w starszych modelach pralek. Zawiasy w nowszych urządzeniach same potrafią utrzymać drzwiczki we wskazanym miejscu. Z tego powodu takie rozwiązania, jak haczyk, nie są w nich wcale potrzebne.

Muszę to sprawdzić
Nie każda maszyna jest w to wyposażona
Tup, tup do mojej pralki i co... i nic
Przeszłam się do łazienki na darmo, nie ma
Więcej o: