Czartoryska mówi, że jest "nowoczesną księżniczką". Sprzeciwiła się ojcu i pracowała jako kelnerka

Tamara Czartoryski, czyli polska księżniczka mieszkająca na co dzień w Portugalii wybrała nieco inną ścieżkę życiową, niż tą, którą wyznaczyli jej rodzice. Jej imponujący życiorys to gotowy scenariusz na film.

Życie osób z tzw. błękitną krwią budzi wiele emocji wśród wielu osób. O ich losach i codziennych rozterkach rozpisuje się prasa na całym świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się brytyjska rodzina królewska. W Polsce jednym z popularniejszych rodów arystokratów jest rodzina Czartoryskich. Kim jest Tamara, córka polskiego księcia Adama Karola Czartoryskiego?

Zobacz wideo Księżniczka Eugenia świętuje drugą rocznicę ślubu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kim jest Tamara Czartoryska, potomkini jednego z najstarszych polskich rodów arystokratycznych?

Tamara Czartoryska przyszła na świat 23 kwietnia 1978 roku w Londynie. Jest owocem miłości księcia Adama Karola Czartoryskiego z Norą Picciotto, pochodzącą z Kairu konsultantką do spraw public relations w branży filmowej. Imię i nazwisko polskiej księżniczki brzmi: Tamara Laura María de los Dolores Luisa Fernanda Victoria y Todos los Santos Czartoryski y Picciotto. Czartoryska od małego wiodła bajkowe życie, w którym niczego nie brakowało, dzięki pokaźnemu majątkowi jej ojca. Nie zawsze było kolorowo, gdyż w wieku 7 lat jej rodzice postanowili się rozwieść.

 

Jako nastolatka ujawniła swoją buntowniczą naturę, którą ponoć odziedziczyła po matce. Nie traktowała szkoły jako priorytet. Zamiast na lekcje, uczęszczała na treningi jazdy konnej i aktorstwa. Książę w pewnym momencie odciął Tamarę od dostępu do finansów, z nadzieją by ta spokorniała. Księżniczka postanowiła jednak kroczyć swoją ścieżką. Podjęła pracę jako kelnerka, a także sprzątała końskie boksy. Planowała realizować założone sobie cele życiowe, bez jakiejkolwiek pomocy innych. Podjęła również studia na kierunku dziennikarstwo na Emerson College w Bostonie, a po ich ukończeniu próbowała swoich sił w show-biznesie. Zagrała w horrorze "The Evil Woods" i dramacie "The Stepfather". W jednym z wywiadów jak cytuje "Viva" stwierdziła:

Jestem bardzo nowoczesną księżniczką. Lubię pracować i byłabym bardzo zdenerwowana, gdybym tego nie robiła.

W swojej karierze pracowała również jako modelka oraz jako prezenterka. Została również telewizyjną konsultantką w programach "American Princess" i "Australian Princess".

 

Życie prywatne Tamary Czartoryskiej. Co dziś u niej słychać?

Arystokratka w 2017 roku wyszła za mąż za portugalskiego ekonomistę, z którym doczekała się dwójki pociech: syna Liama i córki Tayi. Lourenco Vasconcelos e Sa oraz polska księżniczka zamieszkali w Portugalii. Tamara Czartoryska jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, szczególnie na swoim profilu na Instagramie, gdzie funkcjonuje pod nazwą @tamaralc7. W swoim wirtualnym albumie udostępnia wiele rodzinnych kadrów oraz dzieli się chwilami z życia prywatnego.

Więcej o: