Posyp płytę indukcyjną tą przyprawą i przykryj wilgotną ścierką. Po 10 minutach rysy i brud znikną

Czyszczenie płyty indukcyjnej z przypaleń i innych zanieczyszczeń często spędza sen z powiek domownikom. Co zrobić, by nie dopuścić do zarysowań delikatnej powierzchni i odpowiednio zadbać o jej czystość? Okazuje się, że wystarczy domowy preparat z dwóch składników.

Ci, którzy mają w swoim domu płytę indukcyjną, przygotowują na niej posiłki praktycznie codziennie. To sprawia, że delikatna powierzchnia szybko ulega zabrudzeniom i nieestetycznym zarysowaniom. Na szczęście można temu zapobiec w prosty sposób. Dzięki temu domowemu płynowi szybko zapomnisz o drogich preparatach ze sklepu, a płyta zalśni czystością i nieskazitelnym blaskiem. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyta indukcyjna - największy pożeracz prądu w domu?

Jak usunąć białe plamy z płyty indukcyjnej? Ta metoda zapobiegnie też zarysowaniom

Szybkim i prostym sposobem na usunięcie białych plam, a także zapobieganie pojawianiu się zarysowań na płycie indukcyjnej jest wykorzystanie sody oczyszczonej i octu. Dzięki tej metodzie szybko zapomnisz o drogich preparatach ze sklepu, które nie zawsze prawidłowo spełniają swoją rolę. Efekty wykorzystania obu produktów ukazano na TikToku @tengroxasantonio.

  1. Przetrzyj płytę octem i posyp ją sodą oczyszczoną.
  2. Połóż na powierzchni ściereczki zamoczone w ciepłej wodzie i odczekaj około 10 minut.
  3. Wytrzyj resztki produktów i przetrzyj płytę do sucha.

Jeśli zapach octu jest dla ciebie nieprzyjemny, możesz zastąpić go sokiem z cytryny, który dodatkowo pozbędzie się kamienistego osadu. Efekt będzie podobny.

Jak usunąć brud z płyty indukcyjnej? Wykorzystaj płyn do mycia naczyń

Przypalenia i brud z płyty indukcyjnej można też usunąć, wykorzystując płyn do mycia naczyń, który większość z nas ma w kuchni. Wystarczy zwilżyć gąbkę produktem, dokładnie przetrzeć powierzchnię i chwilę odczekać. Kolejnym krokiem jest wypłukanie gąbki, usunięcie resztek produktu i wytarcie płyty do sucha. Dobrym pomysłem jest też spryskanie płyty płynem do szyb, co nada jej połysku. Wiele osób poleca również zaopatrzenie się w dedykowane płytom indukcyjnym skrobaki, które usuwają przypalenia bez rysowania delikatnej powierzchni.

Więcej o: