Jak sadzić truskawki? Nie potrzebujesz ogródka! Trzymaj się 4 zasad, a słodkie owoce wyrosną na balkonie

Truskawki to owoce uwielbiane niemal przez wszystkich. Wiele osób chciałoby je hodować i wydawałoby się, że taką możliwość mają tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że truskawki można uprawiać również na balkonie.

Uprawa truskawek nie jest skomplikowana i z powodzeniem można hodować je na balkonie. Już niedługo zaczyna się sezon na te owoce, ale jeszcze nie jest za późno, aby je posadzić. Podpowiadamy, jak sadzić truskawki na balkonie.

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Jak sadzić truskawki na balkonie? Nie przegap terminu, aby cieszyć się słodkimi owocami

Odmianą truskawek, które najlepiej rosną w donicy na balkonie, jest Kama lub Honeoye. Te odmiany są odporniejsze na trudne warunki atmosferyczne i niższe temperatury. Truskawki uprawiane na balkonie najlepiej posadzić w drugiej połowie maja, gdy na zewnątrz znikną przymrozki. Pomimo że obie odmiany są odporniejsze na niższe temperatury, przymrozek może sprawić, że zwyczajnie zmarnieją i będą słabiej owocować. Jeśli pospieszyliśmy się z sadzeniem roślin, warto okrywać je na noc agrowłókniną. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

W czym sadzić truskawki na balkon? Pamiętaj o tych zasadach, a zbierzesz obfite plony słodkich owoców

Pamiętajmy, że aby zebrać plony truskawek, powinny się one dobrze ukorzenić, a żeby tak było, muszą mieć dużo miejsca w donicy lub skrzynce. Nie wybierajmy małych pojemników, w których rośliny nie będą miały wystarczająco dużo miejsca do rozwoju. Odległość pomiędzy krzewami powinna być nie mniejsza niż 20 centymetrów, a głębokość pojemnika powinna oscylować wokół 50 lub 60 centymetrów. Truskawki najlepiej rosną na żyznej i dobrej jakościowo ziemi, lubią stanowiska słoneczne, a kluczem obfitych plonów i słodkich owoców jest regularne podlewania, gdyż rośliny te lubią dużą wilgotność, szczególnie gdy zaczną owocować.

Więcej o: