Wlej do wody i umyj płytki balkonowe. Brud zniknie w kilka sekund! Będą jak nowe

Coraz dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas na powietrzu. Zanim jednak będzie można cieszyć się kawą na balkonie, trzeba poddać go gruntownym porządkom. Czym usunąć zacieki oraz zabrudzenia, które nagromadziły się przez ostatnie miesiące? Ta domowa mieszanka rozprawi się z brudem bez trudu!

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Wiosna to czas porządków, zarówno tych w domu, jak i na balkonie czy tarasie, bo po zimie zwykle nie prezentują się one najlepiej. Największą zmorą są bardzo często płytki, na których osiadła warstwa brudu. Najgorsze, co można zrobić, to od razu zabrać się do ich mycia - wtedy możesz mieć pewność, że brud będzie tylko rozmazywał się po kafelkach. W pierwszej kolejności dobrze jest odkurzyć powierzchnię lub zamieść większy brud szczotką z twardym włosiem. Dopiero wtedy można przystąpić do mycia.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić płytki na balkonie? Umyj je tą domową mieszanką. Będą jak nowe!

Aby skutecznie rozprawić się z zabrudzeniami, wcale nie trzeba sięgać po sklepowe płyny. Co więcej zaschnięty brud, ciemne zacieki czy przyklejone do płytek resztki roślin czasami trudno wyczyścić zwykłym detergentem. Do czyszczenia płytek na balkonie lub tarasie świetnie sprawdzą się mocniejsze, domowe mieszanki. Jedną z nich jest np. woda z dodatkiem octu. Ocet — gdy potrzebujesz wyczyścić płytki i dodatkowo je odkazić, wykorzystaj ocet. Wystarczy przygotować roztwór z ciepłej wody i octu w proporcji 3:1, a następnie umyć płytki. Przy większych zabrudzeniach czynność tą będzie trzeba powtórzyć dwa lub trzy razu, jednak po ich dokładnym wyczyszczeniu będą lśnić jak nowe.

Innym patentem jest mieszanka wody, mydła i sody oczyszczonej. Ta świetnie sprawdzi się, gdy na balkonie lub tarasie znajduje się dużo zaschniętych roślin czy zabrudzeń, które trudno usunąć mopem. Wówczas wystarczy przygotować mieszankę na bazie mydła, wody i sody oczyszczonej tak, by stworzyły gęstą papkę, a następnie za pomocą szczoteczki nanieś miksturę na zabrudzenia i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu!

Więcej o: