Okiełznaj puszące się włosy. Dodaj łyżeczkę tego produktu do odżywki. Pasma będą gładkie i miękkie

Puszące się włosy to problem wielu kobiet. Zdarza się to nie tylko posiadaczkom loków, ale także kobietom mającym cienkie i delikatne włosy. Zazwyczaj, aby sobie z nimi poradzić, sięgamy po kosmetyki z drogerii, ale domowe sposoby działają równie dobrze.

Metod na puszenie się włosów jest mnóstwo, lecz nie wszystkie przynoszą pożądany efekt. W walce z tym problemem istotne jest zastosowanie środków, które nie obciążają kosmyków, gdyż zamiast uzyskać lekką fryzurę, stanie się zwyczajnie przyklapnięta. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z "sianem" na głowie domowymi sposobami.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Domowy sposób na puszące się włosy. Przyda ci się produkt z kuchennej szafki

Okazuje się, że z problemem puszących się kosmyków świetnie radzi sobie… mąka ziemniaczana. Zawiera ona skrobię, która nie tylko nabłyszcza, ale także wygładza włosy. Dzięki regularnie stosowanej mące ziemniaczanej kosmyki będą sprężyste, miękkie i gładkie w dotyku.

Na tiktokowym profilu Agciadelskie widzimy, że wystarczy dodać łyżeczkę mąki do ulubionej maski lub odżywki, wymieszać, a następnie nałożyć na włosy i trzymać około 20 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy włosy i myjemy szamponem. Zabiegu nie powtarzamy zbyt często. Wystarczy raz na kilka myć włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Pielęgnacja puszących się włosów. Oto kilka wskazówek

Jeśli nasze włosy mają tendencję do puszenia się, wato zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym łatwiej je okiełznamy.

  • Zakończ mycie włosów chłodną wodą, która zamknie łuski. Dzięki temu zmniejszysz tendencję do puszenia.
  • Nie idź spać z mokrymi włosami. Lepiej wysusz je suszarką, nim położysz się do łóżka.
  • Myj włosy metodą OMO — odżywka, mycie, odżywka. Łatwiej będzie je rozczesać i będą gładsze.
  • Susz włosy z funkcją jonizacji i chłodnym nawiewem.
Więcej o: