Jak kupować papier toaletowy? Zwróć uwagę na jeden szczegół

Wyżce ceny na sklepowych półkach coraz bardziej skłaniają nas ku oszczędności. Nic dziwnego, że na zakupach szukamy produktów, które starczą nam na dłużej. Jak wybrać papier toaletowy by był jak najbardziej wydajny?

Z papieru toaletowego korzysta każdy. Niestety coraz droższa celuloza, która jest jego głównym składnikiem, sprawiła, że także jego cena wciąż idzie w górę. Chcąc zaoszczędzić często w trakcie zakupów wybieramy paczki, które wizualnie wydają nam się największe, a rolki najgrubsze. Dlaczego lepiej tak nie robić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Wybierasz z pozoru najgrubszy papier? To wcale nie oznacza, że jest go najwięcej

Niektórzy producenci stosują pewien trik, który sprawia, że choć rolka wydaje się wyjątkowo gruba i wydajna, nie jest taka w rzeczywistości. Po prostu luźno nawijają na nią papier stwarzając wrażenie, że jest go więcej niż w rzeczywistości. W ten sposób niekiedy zdarza się, że tak naprawdę w 16 rolkach jest mniej papieru niż np. w 8. Co zrobić, aby nie dać się nabrać?

Jak sprawdzić, czy papier będzie wydajny? Szukaj tej informacji na opakowaniu

W teorii najbardziej wiarygodnym sposobem na sprawdzenie, która rolka jest najdłuższa jest wyliczenie tego z pomocą kalkulatora. Wystarczy ilość listków pomnożyć przez długość jednego z nich. W praktyce jednak sposób ten jest czasochłonny i łatwo się w nim pogubić. Na szczęście niektórzy producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i na opakowaniu umieszczają nie tylko informacje o ilości listków (która często nic nam nie mówi), ale także długości rolki w metrach. Zatem, jeśli szukasz jak najbardziej wydajnego papieru toaletowego, najpierw dokładnie przyjrzyj się opakowaniu, bo być może znajdziesz na nim taką wzmiankę. 

Poznaj prosty trik, dzięki któremu wybierzesz wydajny papier. Wystarczy go ścisnąć

Co w przypadku, kiedy na opakowaniu nie ma informacji o długości rolki, a na zadania matematyczne nie masz czasu lub ochoty? Wbrew pozorom nie jesteś skazany na kupowanie przysłowiowego kota w worku. Z pomocą innego banalnego triku możesz sprawdzić, który papier toaletowy będzie najbardziej wydajny. Jak to zrobić? Po prostu delikatnie ściśnij w rękach jedną rolkę. Jeśli łatwo się ugnie, oznacza to, że papier został nawinięty luźno, więc jest go mniej. Wybierz więc po prostu ten, przy którym podczas sprawdzania poczujesz największy opór.

Więcej o: