Apoloniusz Tajner schudł ponad 20 kg bez żadnej diety. Stosował dwie zasady i metodę "16 na 8"

Apoloniusz Tajner ponownie został ojcem w 2019 roku. Miał wówczas 65 lat i postanowił zadbać o swoje zdrowie. Od tego czasu schudł ponad 20 kilogramów bez żadnej diety. Zamiast planu żywieniowego postawił na dwie kluczowe zasady, które pomogły mu schudnąć. Jaki jest jego sekret?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Apoloniusz Tajner to dobrze znana postać dla fanów skoków narciarskich. Mężczyzna przez lata stał na czele Polskiego Związku Narciarskiego. Były trener Adama Małysza postanowił zadbać o swoją sylwetkę. Dzięki dwóm prostym trikom udało mu się schudnąć ponad 20 kg. 

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner pokazał niesamowite zdjecie Piotra Żyły

Apoloniusz Tajner został ojcem w 2019 roku. To zmotywowało go do wprowadzenia zmian w życiu

Od 2011 roku  Apoloniusz Tajner związany jest z aktorką Izabelą Podolec. Para stanęła na ślubnym kobiercu 8 lat później, a niedługo później na świat przyszedł ich syn - Leopold. To właśnie wtedy legenda skoków narciarskich postanowiła zmienić coś w swoim życiu. Od tego czasu 69-latek schudł 21 kg. Jaki jest jego sekret? Mężczyzna nie stosował żadnych restrykcyjnych diet, czy sztuczek na odchudzanie. Za metamorfozę trenera odpowiadają dwie kluczowe zasady.  

- Przed siedmioma laty wprowadziłem dwie zasady - wyznał trener w rozmowie w "Wieczornym Expressem" - Całkowicie rzuciłem alkohol. Nie to, żebym jakoś nadmiernie z niego korzystał, ale całkowicie zaprzestałem pić alkohol - podkreślał. Kolejną ze zmian w odżywianiu Tajnera było odstawienie mięsa. Choć co prawda, czasami nachodzi go ochota na tego typu potrawy, stara się jeść głównie warzywa. Oprócz tego postawił na system żywieniowy, wyznaczający harmonogram posiłków. 

Apoloniusz Tajner zastosował modny system żywieniowy. "Na mnie zadziałał świetnie"

Były trener Adama Małysza zdecydował się postawić na metodę "16 na 8". Plan odżywiania polega na podzieleniu doby na okresy, w których je ile uzna za stosowne, oraz te, kiedy daje całkowicie odpocząć żołądkowi. - Zrobiłem sobie taki system, który jest teraz modny i na mnie zadziałał świetnie - przyznał mężczyzna. Warto jednak pamiętać, że taki sposób odżywiania nie dla każdego może przynieść podobne rezultaty. Należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w doborze odpowiedniego stylu odżywania.

Więcej o: