"Gdy nocujesz w hotelu, nie pij ze szklanek w łazience". Podróżniczka wyjawia powód

Szklanki z wodą do picia to standard, który mamy zapewniony niemal w każdym hotelu. Oprócz tych znajdujących się w pokoju znajdziemy drugi zestaw, zaraz obok umywalki. Podróżniczka przestrzega przed używaniem ich i podaje powód.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas nocowania w hotelu mamy zapewnione pewne minimum, jeśli chodzi o wyposażenie. Najczęściej są to ręczniki, pościel, zestaw kosmetyczny, a także szklanki służące do zaspokojenia naszej potrzeby picia wody. Często w pokoju jeden zestaw znajduje się zaraz przy minibarku, zaś drugi w wyposażeniu łazienki. Okazuje się, że sposób ich czyszczenia może budzić nasz niepokój przed użyciem.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Pomyśl dwa razy, zanim wypijesz ze szklanek w pokoju hotelowym. Jaki jest tego powód?

Szklanki, prawie zawsze w parach, często umieszczane są do góry nogami na papierowej serwetce. Przydają się do wkładania szczoteczki do zębów, lub zaspokajania pragnienia. Prawdopodobnie mało kto poświęca im uwagę, lecz to może okazać się dla nas zgubne. Szklanki, które znajdziesz w hotelowej łazience, prawdopodobnie nie są tak czyste, jak mogłabyś się tego spodziewać. Mówi o tym na swoim nagraniu na TikToku podróżniczka, która publikuje treści pod nazwą @27travelclub. Charlie w swoim klipie tłumaczy:

Gdy podróżujesz i nocujesz w hotelu, nie pij ze szklanek w łazience! Te często są czyszczone tymi samymi produktami, których używa się do czyszczenia zlewu czy toalety. Oczywiście niektóre hotele faktycznie czyszczą je porządnie, ale na Twoim miejscu trzymałabym się od nich z daleka! Zamiast tego pijcie ze szklanek z minibaru, ponieważ są one czyszczone przez inną ekipę, która zazwyczaj używa zmywarek.

Kobieta zaznaczyła również, że wyjątek nie stanowi reguły, więc nie zawsze obawy o czystość szklanek muszą być uzasadnione. Charlie zwróciła uwagę, aby mieć to na uwadze, nocując w hotelach podczas podróży.

Sposób na brudne szklanki w hotelu? Prosty trik na dezynfekcję

Jeśli chcesz używać szklanek, znajdujących się w twoim pokoju hotelowym bez obaw, zdezynfekuj je. Zrobisz to w prosty sposób przy użyciu czajnika, który również zazwyczaj znajduje się w podstawowym wyposażeniu. Wystarczy, że zagotujesz odrobinę wody i wyparzysz wrzątkiem szklanki. Dodatkowo możesz poprzedzić tę czynność, czyszcząc szkło przy użyciu mydła, znajdującego się w hotelu. Możesz mieć wtedy pewność, że twoje szklanki będą czyste.

Więcej o: