Połącz 3 składniki i wetrzyj w dywan łazienkowy. Po smrodzie i pleśni nie będzie śladu

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest regularne czyszczenie dywaników, które trzymamy w łazience. Okazuje się, że wilgoć może powodować nawet powstawanie pleśni, dlatego warto znaleźć sposób, jak sobie z nią poradzić. Na szczęście prosta mikstura z 3 składników w mig rozwiąże problem.

Łazienka jest miejscem, w którym ze względu na prysznice czy kąpiele gromadzi się dużo wilgoci. To sprawia, że co jakiś czas na ścianach i przedmiotach może osiadać nieestetyczna i szkodliwa dla zdrowia pleśń. Ta atakuje nawet popularne dywaniki, które większość z nas ma na podłogach. Na szczęście istnieje szybki trik, by je wyczyścić. Metoda jest prosta i nie wymaga korzystania ze specjalistycznych produktów ze sklepu. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Jak wyczyścić dywan łazienkowy? Przygotuj produkt z 3 składników

Wilgoć może sprawić, że pod dywanikiem za jakiś czas pojawią się brzydkie plamy z pleśni. Materiał może też wydzielać nieprzyjemny dla nosa zapach. Okazuje się, że do rozwiązania problemu wystarczy zastosowanie specyfiku, który można zrobić w domu. Potrzebujesz trzech składników, które możliwe, że już masz.

  1. Połącz ocet, pastę do zębów i sodę oczyszczoną w takich proporcjach, by utworzyć gęstą substancję.
  2. Nałóż produkt na spodnią część dywanika i dokładnie rozprowadź.
  3. Odczekaj około 15 minut, wyszoruj dywanik gąbką do mycia naczyń i przemyj go wodą.

Pamiętaj, by po wszystkim wyrzucić gąbkę do śmieci. Jeśli miała kontakt z pleśnią, ponowne jej wykorzystanie może zaszkodzić zdrowiu. Warto również regularnie wymieniać dywanik łazienkowy na nowy.

Jak prać dywanik? Przede wszystkim zwróć uwagę na zalecenia producenta

Jeśli nie wiesz, jak wyprać dywanik łazienkowy, zwróć uwagę na zalecenia producenta dołączone do metki produktu. Bawełniane materiały zazwyczaj można wrzucić do pralki i wyprać w programie o temperaturze 40 stopni Celsjusza, jednak sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli powierzchnia dywanika pokryta jest gumową matą. W tym przypadku sprawdzi się pranie na sucho z wykorzystaniem specjalistycznych detergentów do prania dywanów. Można je znaleźć w wielu sklepach z chemią gospodarczą. Pranie dywanika ze względu na specyficzne środowisko, w którym się znajduje, warto przeprowadzać mniej więcej raz w tygodniu. Jeśli domownicy często po nim depczą, dobrym pomysłem jest wrzucanie materiału do pralki nawet co kilka dni.

Więcej o: