Co zrobić, by pomidory szybciej dojrzały? Załóż na krzaczki i zawiąż. Zbierzesz obfite plony

Wyhodowanie dużych i soczystych pomidorów to nie lada wyzwanie nawet dla wprawionych ogrodników. Mają oni jednak kilka sprytnych sposobów na to, by wyrosły dorodne i o pięknym, czerwonym kolorze. Wystarczy założyć na krzaczki jedną rzecz.

Ogrodnicy mają wiele sprytnych sposobów na to, by wyhodować duże i dorodne warzywa. Jeśli w tym sezonie chcesz zebrać obfite plony, zastosuj triki, które sprawią, że pomidory wyrosną soczyste i czerwone. Wszystkie niezbędne rzeczy możesz mieć już w domu, co tylko przyspieszy cały proces.

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Załóż na krzaczki z pomidorami. W mig wyrosną duże i jędrne

Jeśli chcesz w tym sezonie zebrać naprawdę obfite plony, zapewnij pomidorom odpowiednie warunki do wzrostu. Gdy dni są chłodniejsze, a słońca nie ba zbyt wiele, pomidory mogą nie dojrzewać tak spektakularnie, jak byśmy tego chcieli, lecz w sprytny sposób możemy im pomóc. Dzięki temu szybko staną się duże, czerwone i soczyste. Co należy zrobić? Wystarczy nałożyć na gałązki z pomidorami woreczki foliowe, a następnie dokładnie je zawiązać. Dzięki temu ochronimy je przed wiatrem i zapewnimy nieco wyższą temperaturę do wzrostu. Warto jeszcze zasilać je domowym nawozem. Jak go przygotować?

Nawóz idealny do podlewania pomidorów. Sprawi, że zbierzesz dorodne plony

Zastosowanie triku z folią to jednak niejedyny sposób, który można wykorzystać. Dobrze jest też wypróbować domowy nawóz do podlewania pomidorów. Doskonale zasili krzaczki niezbędnymi witaminami i minerałami, co sprawi, że szybko zbierzesz duże i obfite plony. W tym celu warto wykorzystać składnik, który możesz już mieć w kuchni. Mowa o drożdżach, które doskonale się sprawdzą jako nawóz. Jak podlewać nimi pomidory, by były soczyste i czerwone?

Sięgnij po 10 gramów świeżych drożdży i rozmieszaj je w litrze ciepłej, lecz nie wrzącej wody. Dokładnie wymieszaj roztwór, a gdy przestygnie, możesz śmiało podlewać nim krzaczki z pomidorami. Świetnie sprawdzi się także do nawożenia innych warzyw oraz roślin doniczkowych, również tych balkonowych. Nawóz z drożdży należy stosować regularnie podczas trwania całego sezonu i powtarzać zasilanie roślin nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Więcej o: