Te gwiazdy otwarcie mówią, że nie chcą mieć dzieci. "To jest egoizm potworny"

Coraz więcej znanych kobiet przyznaje publicznie, że nie chce mieć dzieci. - Myślę, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu - wyznała Maria Peszek. - Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić - przyznała po latach Ewa Chodakowska.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Temat świadomej rezygnacji z macierzyństwa budzi w Polsce sporo kontrowersji. Zaskakujące, jak wiele osób nadal nie potrafi zrozumieć, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu i tym, jak ono ma wyglądać. Coraz częściej jednak, znane kobiety polskiego show-biznesu mówią o tym otwarcie, przełamując tabu i dodając odwagi innym.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska o swoim podejściu do jedzenia, pracy i rodzenia dzieci

Polskie gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci: Ewa Chodakowska

W 2021 roku Ewa Chodakowska publicznie powiedziała o tym, że wraz z mężem nie planują powiększenia rodziny. Jak sama przyznała, przez lata ukrywała swoją decyzję, bo bała się reakcji ludzi. - Ja i mąż podjęliśmy taką decyzję lata temu, jeszcze przed ślubem. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić. I pytanie, dlaczego właśnie się bałam? To jest przejmujące, że bałam się linczu, wykluczenia, hejtu - powiedziała w rozmowie z Plotkiem. 

Polskie gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci: Blanka Lipińska

- Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze, tak jak jest. (...) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny - powiedziała na temat macierzyństwa Blanka Lipińska w rozmowie z Pomponikiem.

Polskie gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci: Doda

Gwiazdą, która wielokrotnie była pytana o posiadanie dzieci jest również Doda. Ona jednak przyznaje, że "nie ma instynktu, na które dziecko zasługuje". - Wychowywanie dzieciaka to jest praca, ale nie może być tak przez matkę postrzegana. To poświęcenie ma wynikać z miłości i z chęci oddania siebie dla drugiej osoby. Ja tego instynktu nie mam, a dziecko na to zasługuje... - powiedziała w rozmowie z Karolem Paciorkiem z kanału "Imponderabilia" na YouTube.

Polskie gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci: Maria Peszek

Świadomie z macierzyństwa postanowiła zrezygnować również Maria Peszek. - Myślę, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, tym bardziej patrząc na coraz bardziej skomplikowaną sytuację na świecie, kondycję naszej planety i Polski jako ojczyzny. To była i jest decyzja przemyślana i słuszna, podjęta wspólnie z Edkiem, co nie znaczy, że prosta i nieobarczona smutkiem. Na pewno wiąże się z odmówieniem sobie nieprawdopodobnego doświadczenia. Ale, patrząc na to, co zrobiliśmy z planetą, zastanawiam się, czy nie jest arogancją sprowadzanie następnych mieszkańców do świata, który zdewastowaliśmy? - przyznała Maria Peszek w wywiadzie dla Onetu.

Polskie gwiazdy, które nie chcą mieć dzieci: Anna Cieślak

Anna Cieślak przyznaje, że choć nie ma dzieci, "nie czuje się niespełnioną kobietą". W tej kwestio ogromnym wsparciem jest jej mama. - To niesamowite, co powiedziała mi kiedyś moja mama: "Aniu, nie wszyscy muszą mieć dzieci". Czy to jest złe, że mówi ci coś takiego twoja matka, która sama wychowała dwie córki? (...) Wymaga to na pewno sporo odwagi z jej strony, żeby coś takiego powiedzieć swojej córce. Kiedy wszyscy cię cisną i mówią: "Powinnaś mieć dzieci i założyć rodzinę, już najwyższy czas", moja mama mówi: "A byliście na jej przedstawieniach? Ona za każdym razem rodzi nowe dziecko" - wyznała w rozmowie z portalem kobieta.pl. 

Więcej o: