Zniżki dla seniorów, z których warto skorzystać w majówkę. Za niektóre bilety nie zapłacisz ani grosza

Seniorzy, którzy planują podróż lub ciekawą aktywność z okazji zbliżającej się majówki, mogą skorzystać z licznych zniżek oraz ulg. W niektórych przypadkach za bilety nie zapłacą nic. O których z nich warto wiedzieć?

Emeryci oraz renciści mogą skorzystać z szeregu różnych ulg, które pozwolą im zaoszczędzić. Dotyczą one m.in. biletów na przejazdy kolejowe czy komunikacją miejską. Z jakich warto skorzystać w trakcie majówki?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Irena Wielocha została influencerką? Dużo w tym zasługi jej trenera z siłowni

Ogólnopolska Karta Seniora. Zniżki w ponad 3000 lokalizacjach w całej Polsce

Jeśli zależy ci na aktywnym spędzeniu długiego weekendu nie zapomnij o Ogólnopolskiej Karcie Seniora, która uprawnia do wielu zniżek w ponad 3000 punktach w całej Polsce. Mowa m.in. instytucjach kultury, jak kina, muzea czy teatry, a także restauracjach, sanatoriach i uzdrowiskach. Wyrobienie karty na rok to koszt 35 zł, natomiast na dwa lata - 50 zł. 

Pierwszy trening Fernando Santosa z reprezentacja Polski To koniec. Wieloletni sponsor opuszcza reprezentację Polski. Rozmowy zakończone klapą

Wybierasz się w podróż pociągiem? Nie zapomnij o tańszych biletach

Majówka to doskonała okazja do tego, by wybrać się na wycieczkę. W przypadku podróży pociągiem PKP seniorzy mogą skorzystać ze znacznej zniżki obowiązującej w II klasie. Dwa razy do roku kupią bilety tańsze aż o 37 proc. Należy jednak pamiętać, że przejazd "tam" i "z powrotem" traktowany jest jako dwie osobne podróże. Warunkiem do skorzystania ze zniżki jest okazane dokumentu, który do niej upoważnia. Można go otrzymać m.in. z Polskiego Związku Emerytów.

Zniżki dla seniorów korzystających z przejazdów pociągiem. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Oprócz tego przewoźnicy oferują także wiele innych ulg. W przypadku PKP Intercity zarówno na przejazdy jednorazowe, jak i okresowe pociągami TLK oraz IC seniorzy otrzymają 30 proc. zniżki, z kolei osoby korzystające z Warszawskiej Kolei Dojazdowej mogą liczyć na bilety nawet o połowę tańsze. Koleje Dolnośląskie czy Koleje Wielkopolskie oferują o 25 proc. tańsze bilety jednorazowe. O ulgi warto pytać bezpośrednio u konkretnego przewoźnika.

Klaudia El Dursi w jasnym blondzie. W takiej fryzurze jest nie do poznania (zdjęcie ilustracyjne) El Dursi eksponuje dekolt w krótkim topie. "Aż się zrobiło gorąco"

Tańsze lub bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Kto z nich skorzysta?

Seniorzy mogą także skorzystać ze zniżek na komunikację miejską. Należy jednak wiedzieć, że różnią się one w zależności od miasta. Dla przykładu, w Krakowie osoby, które ukończyły 70 lat są uprawnione do darmowych przejazdów. Wystarczy, że okażą dokument, który potwierdzi ich wiek oraz tożsamość. Emeryci poniżej 70. roku życia, na podstawie legitymacji mogą korzystać z biletów ulgowych. Niemal każde miasto oferuje zniżki lub zwolnienia z opłat za bilety, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Więcej o: