Zalej ziarna i odstaw na godzinę. Gotowym nawozem podlej storczyki. Będą uginały się od kwiatów

Wprawni hodowcy dobrze wiedzą, że wcale nie tak trudno zadbać o storczyki, by wciąż wypuszczały nowe i piękne kwiaty. Jednym ze sposobów jest stosowanie domowych nawozów, które zasilą rośliny, pobudzając je do wzrostu.

Istnieje wiele domowych, fantastycznych przepisów na nawozy do kwiatów. Storczyki najlepiej jest zasilać dwoma z nich, które przygotujesz w kilka chwil. Są tanie, skuteczne i sprawią, że twoje rośliny obsypią się nowymi, kolorowymi kwiatami. Jeden z nawozów nie będzie kosztował cię nawet złotówki!

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zalej wodą i odstaw. Po godzinie będziesz mogła podlać storczyki gotowym nawozem

Storczyki nie są zbyt wymagające, jednak potrzebują odpowiednich warunków do tego, by zdrowo i bujnie rosnąć. Można wspomóc je nie tylko odpowiednim ustawieniem oraz zapewnieniem zadowalającej temperatury. Warto także zasilać storczyki nawozami, które dostarczą im wszelkich cennych składników do tego, żeby pięknie kwitnąć. Jednym z produktów, który możesz wykorzystać, jest składnik z twojej kuchni. Mowa o ryżu.

Jak przygotować nawóz do storczyków, wykorzystując ryż? Przygotuj 500 ml wody w temperaturze pokojowej i zalej nią sześć łyżek ziarenek ryżu. Odstaw je na godzinę, a po tym czasie odlej płyn, przecedzając go. Gotowym roztworem możesz śmiało podlewać storczyki raz na dwa tygodnie. By zobaczyć efekty, rób to regularnie, a bujnie zakwitnie. Ryż, który pozostał po namaczaniu, możesz śmiało wykorzystać, podczas gotowania obiadu. Właśnie dlatego nawóz ten praktycznie nic nie kosztuje.

Włóż do doniczki, a efekty cię zaskoczą. Wystarczy już kilka sztuk

Poza ryżem, kolejnym składnikiem, który świetnie się sprawdzi, jest także czosnek. Świeże ząbki fantastycznie zasilą rośliny, a możesz wykorzystać je na dwa sposoby. Jednym z nich jest po prostu umieszczenie kilku ząbków bezpośrednio w doniczkach storczyków, a po dwóch tygodniach zauważysz pierwsze pąki. Niektórzy jednak preferują przygotowanie wody do podlewania roślin, dodając do niej kilka posiekanych ząbków czosnku. Po 24 godzinach takim roztworem można już zasilać storczyki.

Więcej o: