Robiąc makijaż, zrezygnuj z tej jednej rzeczy, a odejmiesz sobie nawet 10 lat

Makijaż może przysłużyć się urodzie, a może jej zdecydowanie zaszkodzić. Wtedy ukazują się wszelakie nierówności skóry, przebarwienia, skóra wygląda niezdrowo. Szczególnie niełatwe zadanie mają kobiety dojrzałe. Jest pewien patent, który sprawi, że makijaż odejmie nam kilka lat. Wystarczy zrezygnować z jednej rzeczy, którą robią wszyscy.

W internecie znajdziemy masę porad, dzięki którym nasz makijaż ma nas odmładzać. Większość z nich proponuje, by do procesu włączać różne produkty - kremy, rozświetlacze, korektory. Dziś mamy dla was trik inny niż wszystkie. Makijażystka, która zajmuje się głównie klientkami z dojrzałą cerą, zdradziła, by, zamiast dodawać, odjąć. O czym mowa? Wszystko wyjaśnia na swoim profilu na TikToku.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Mniej znaczy więcej

Amanda Lee Hill chwali się tym, że większość jej klientek ma ponad 40 lat. Z chęcią dzieli się swoimi sposobami na to, jak wydobyć to, co najlepsze i ukryć mankamenty skóry dojrzałej. Co ciekawe, odradza to, co wielu makijażystów poleca. Amanda stawia na naturalny, nieprzesadzony wygląd. I wcale nie potrzebujemy do tego wielu produktów. W zasadzie jest zgoła odwrotnie - mniej, znaczy więcej.

Jak poprawić koloryt, bez podkreślania niedoskonałości

Według niej makijaż odmładzający będzie rzeczywiście odmładzał, jeśli zrobimy coś, co może się wydawać sprzeczne z intuicją. Po pierwsze używajmy mniejszej ilości produktów. Nie musimy pokrywać całej twarzy grubą warstwą fluidu - jeśli to zrobimy, efekt może być zupełnie przeciwny do zamierzonego. Owszem koloryt skóry będzie jednakowy, ale podkreślimy też wszelkie nierówności, i załamania skóry.

Makijaż dla dojrzałych kobiet Delikatny makijaż dla kobiet po 50-tce. Odświeża wizerunek i odejmuje lat

Po drugie nie traktujmy twarzy jak czyste płótno, a raczej obraz, który trzeba nieco podkolorować. Nie musimy pokrywać jej równomiernie produktami kolorowymi, a to dokładnie to, co robi większość osób. Zamiast tego malujmy tylko tam, gdzie tego koloru rzeczywiście brakuje. Do konturowania warto używać dwóch odcieni bronzera - w przeciwnym razie łatwo sprawić, że twarz wygląda na brudną.

Ten makijaż doda optycznie 10 lat. Lepiej unikaj tych błędów Błędy w makijażu, przez które wyglądamy starzej, bo dodają lat. Tego powinny unikać dojrzałe kobiety

Po trzecie, zapomnijmy o korektorze pod oczy. Strefa pod oczami jest dla większości dojrzałych kobiet szczególnie problematyczna. Wielu specjalistów zaleca używanie korektorów czy rozświetlaczy w płynie, które owszem rozjaśniają i wyrównują koloryt, ale przy okazji często podkreślają załamania skóry. Lee Hill poleca, by w tych miejscach użyć cieni o odpowiedniej barwie i - podobnie jak powyżej - zastosować je tylko tam, gdzie brakuje koloru.

Więcej o: