Rodzice chcą nazywać córki jak sklep z odzieżą. "Dziwaczne. Zalatuje Królem Lwem"

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla młodych rodziców. Niektórzy mają wybrane imię już na początku ciąży. Inni szukają tych nietypowych w internecie. Okazuje się, że coraz więcej rodziców dla swoich córek wybiera imię, które brzmi jak nazwa bardzo popularnego odzieżowego sklepu.

Więcej podobnych artykuł znajdziecie na Gazeta.pl

Jakie dać imię dziecku? Młodzi rodzice już od samego początku zadają sobie to pytanie. Wybór nie jest łatwy, bo po pierwsze imion jest naprawdę wiele, a po drugie każdy chce, by imię dziecka było w jakiś sposób wyjątkowe. Niektórzy stawiają na typowo polskie imiona, które np. dzieci odziedziczają po dziadkach, a inni wolą te zagraniczne, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy nasze dziecko nie będzie robiło kariery za granicą. Niedawno w naszym serwisie pisaliśmy o rodzicach, którzy chcieli nazywać swoje dzieci jak popularna kawa. Ten artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Rodzice chcą nazywać córki jak popularny sklep odzieżowy 

Okazuje się, że to imię pojawiło się na forach dla rodziców już kilkanaście lat temu. Już wtedy pytali: - "Co myślicie o imieniu Zara?" Bo to właśnie o to imię chodzi, które od początku kojarzy się wielu z jednym z największych sklepów odzieżowych na świecie. Okazuje się, że nadanie takiego imienia w Polsce wcale nie należało do najłatwiejszych, bo za każdym razem zgodzić się na to musi Urząd Stanu Cywilnego. Są konkretne wytyczne, które mówią jasno o tym, jakie imiona zostaną zaakceptowane. 

Czy można nazwać córkę Zara? Internauci są podzieleni 

Na jednym z forów internetowych znaleźliśmy opinie internautów na temat imienia Zara. Zdania są podzielone. Jedni uważają, że to piękne imię i spokojnie mogliby tak nazwać swoją córkę. Inni zaś twierdzą, że takie imię mogłoby skrzywdzić dziecko i narazić je na nieprzyjemności w życiu. 

Moja córka ma na imię właśnie Zara, do tego jeszcze mam Doriana i Hektora, dużo razy słyszałam od osób postronnych, że jestem nienormalna, że patologia bo takie imiona daję swoim pociechom pewnie po kielichu. Choć prawda jest taka ze nie pije nawet okazjonalnie, to była moja i męża indywidualna decyzja i jej w ogóle nie żałujemy. 
O ile się nie mylę, to te imiona podawano jako przykład tych fantazji pomysłowych rodziców, które urząd odrzucił, jako obraźliwe dla dziecka. I (moim zdaniem) całkowicie słusznie! 
Imię jak imię, do każdego można się przyczepić, ja bym tak nie nazwała.
Zara - to odmiana imienia SARA, Zara - często na zachodzie Europy. 
Dla mnie Zara jest dziwaczne. Trochę zalatuje Królem Lwem. 

- komentowali internauci. 

Znaczenie imienia Zara 

Okazuje się, że Zara to imię semickie, w języku arabskim oznacza kwitnąć lub księżniczkę. W Polsce imię jest bardzo rzadko używane - częściej małą Zarę można spotkać za granicą. W 2019 roku imię to zajęło 522. miejsce w rankingu imion żeńskich w Polsce - otrzymały je wtedy tylko trzy dziewczynki. Zara, podobnie jak Zoe, to także osoba, którą cechuje wrodzony talent do przewodzenia i kierowania. Dziewczynka o tym imieniu jest pewne siebie i zawsze będzie dążyć do założonego celu. 

Imię Zara noszą takie gwiazdy jak: piosenkarka Zara Larsson, czy wnuczka Elżbiety II Zara Tindall, która swoją drogą jest utytułowaną sportsmenką, bo w 2012 roku zdobyła srebrny medal w jeździectwie podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. 

Więcej o: