Dodaj łyżeczkę produktu do miodu i nałóż. Wypryski na twarzy znikną szybciej niż myślisz

Wypryski na twarzy to zmora wielu osób. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby z nimi walczyć. Podpowiadamy, domową metodę na pozbycie się niedoskonałości twarzy, która szybko przywróci skórze naturalny i zdrowy wygląd.

Wypryski na twarzy pojawiają się na każdym rodzaju cery najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Istotna w leczeniu wyprysków jest pielęgnacja twarzy, ale co zrobić, jeśli pryszcz pojawił się nagle przed ważnym spotkaniem lub imprezą? Podpowiadamy skuteczną domową metodę, dzięki której szybko pozbędziesz się problemu.

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Dlaczego pojawiają się wypryski na twarzy? Przyczyn może być kilka

Mitem jest, że wypryski na twarzy pojawiają się głównie w wieku nastoletnim, ponieważ problem ten dotyka także dorosłych. Pryszcze są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów łojowych w skórze. Gruczoły produkują zbyt wiele łoju, który zamiast zostać wydalony, gromadzi się pod skórą, co prowadzi do powstawania pryszczy. Grudki, krosty i wypryski są wynikiem stanu zapalnego, a także zablokowania mieszków włosowych. Zmiany hormonalne w wieku nastoletnim nasilają to zjawisko, ale wypryski na twarzy dotykają także osoby po trzydziestce lub czterdziestce. Jak sobie z nimi radzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na wypryski na twarzy. Wykorzystaj składniki z kuchennej szafki

Z wypryskami możemy poradzić sobie domowymi sposobami. Sprawdzoną metodą jest pasta z miodu i cynamonu. Cynamon wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, a więc pomaga zwalczać bakterie powodujące wypryski, miód zaś działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a co za tym idzie, zapobiega trądzikowi, pryszczom, a także leczy stany zapalne skóry. Jak zrobić pastę na wypryski? Łyżeczkę miodu łączymy z łyżeczką cynamonu, a powstałą pastę nakładamy bezpośrednio na wyprysk i trzymamy przez około 30 minut lub całą noc. Pasta nie powinna zaszkodzić naszej skórze, więc możemy stosować ją wedle potrzeby. Pamiętajmy jednak, aby używać tylko ekologicznego i naturalnego miodu bez dodatku np. olejków eterycznych czy sztucznych składników. Cynamon wzmocni jego działanie, lecz można stosować go również bez tego dodatku. Jak widzimy na tiktokowym profilu Skinbydulce, wystarczy nałożyć kropkę z miodu na pryszcza i zakleić plastrem, a szybko pozbędziemy się wyprysków na twarzy.

Więcej o: