Pocące się i nieprzyjemnie pachnące stopy? Wystarczy 4 zł, a pozbędziesz się problemu

Z problemem pocących się i nieprzyjemnie pachnących stóp zmaga się naprawdę wiele osób. Czy można jakoś temu zaradzić? Oczywiście istnieje wiele kosmetyków, które mogą nam w tym pomóc, ale po co przepłacać skoro można skorzystać z domowych sposobów.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl 

Problem nadpotliwości stóp dotyka wiele osób. Nie da się ukryć, że przez to wiele osób traci swoją pewność siebie, czuje się niekomfortowo i musi rezygnować np. z butów, w których nie da się chodzić przez wiecznie mokre stopy. Gdy do tego dochodzi nieprzyjemny zapach, robi się z tego naprawdę poważny kłopot. 

Zobacz wideo Patrycja Dobrzeniecka otwarcie mówi, że ma 44 lata. Teraz zdradza sekret swojej idealnej cery

Domowe sposoby na pocenie się stóp 

Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by pozbyć się problemu pocących się stóp. Oczywiście w aptekach i sklepach możemy znaleźć mnóstwo produktów specjalnie do tego przeznaczonych, jednak ich cena może czasem przyprawiać o zawrót głowy. Po co jednak przepłacać, kiedy można skorzystać ze starych, domowych sposobów, które mogą być równie skuteczne? Jednym z nich są kąpiele ziołowe. 

Które zioła wybrać, by taka kąpiel najlepiej poradziła sobie z problemem pocących się stóp? Te najbardziej odpowiednie to: szałwia, rumianek, kora dębu, czy brzoza. Możemy również do takiej kąpieli wykorzystać najróżniejsze sole morskie, które również pomogą nam pozbyć się  problemu pocących się stóp. 

Co nam dadzą takie ziołowe kąpiele? Tak naprawdę pomogą one ograniczyć rozwój flory bakteryjnej na powierzchni skóry oraz uregulują pracę gruczołów potowych i łojowych. Dodatkowo mają działanie przeciwzapalne i ściągające. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i odwadniającym np. rumianek może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób zmagających się z nadpotliwością stóp. Takie zioła kupicie w praktycznie każdym sklepie i aptece, a ich cena nie przekracza kilku złotych. 

Nadpotliwość stóp. Dodaj kilkanaście kropel olejku herbacianego do miski z wodą

Kąpiele ziołowe to tylko jeden z wielu domowych sposobów na nadpotliwość stóp. Drugim, który bywa równie skuteczny, jest np. dodanie kilkunastu kropelek olejku herbacianego do miski z wodą. Następnie namocz w nim stopy przez około 20 minut. Zabieg ten należy powtarzać cyklicznie. Dodatkowo dla wzmocnienia efektu kilka kropel można dodać do kremu do stóp. Olejek herbaciany przynosi pozytywne efekty w przypadku pękających pięt, grzybicy stóp, grzybicy paznokci czy właśnie nadpotliwości. 

Więcej o: