Jak często należy kupować nowe majtki? Większość osób popełnia błąd

Regularna higiena przy użyciu odpowiednich środków kosmetycznych i częsta zmiana bielizny zapewniają nie tylko komfort, ale i zdrowie. Okazuje się jednak, że wiele osób za rzadko wymienia bieliznę na nową.

Więcej praktycznych porad na stronie Gazeta.pl

Kupując nowe majtki, niektórzy zwracają uwagę wyłącznie na ich wygląd i krój. Dla innych liczy się trwałość materiału, z jakiego zostały uszyte, a jeszcze inni swój wybór opierają wyłącznie na składzie tego materiału. Każdy ma też inne zdanie dotyczące tego, jak często należy wymieniać bieliznę. Nie chodzi tu oczywiście o zmianę na czystą, ale kupno nowej, a wyrzucenie starej. I bardziej o majtki, niż biustonosze.

Zobacz wideo "Myślałam, że to ze mną jest coś nie tak", czyli jak Ada Hyzopska odkrywała swoją transpłciowość

Jak długo służy nam bielizna?

Niektórym do czasu, gdy będzie nosiła już bardzo wyraźne ślady użytkowania - materiał będzie sprawy, pojawią się przebarwienia, a nawet dziury. Zdaniem TikTokerki Kitty Chemist, to zdecydowanie zbyt rzadko. Bo o ile kupujemy dobrej jakości majtki i dbamy o nie m.in. piorąc w delikatnych proszkach i płynach, zawsze w woreczkach przeznaczonych do prania bielizny, może nam posłużyć nawet kilka lat. Dawniej Kitty borykała się z nawracającymi infekcjami intymnymi. W końcu trafiła do lekarza, który zasugerował, że może zbyt rzadko wymienia bieliznę na nową. Gdy zmieniła zwyczaj i zaczęła częściej odwiedzać sklepy z bielizną i bez żalu wyrzucać tę starą, jej problem nagle zniknął. Pod postem internautki pojawiło się wiele komentarzy internautów zaskoczonych informacją, że majtki powinno się wyrzucać po 6-9 miesiącach noszenia. Większość z nich przyznała, że robi to zdecydowanie rzadziej. Wypowiedziała się także lekarka, która stwierdziła, że wiek bielizny nie ma żadnego znaczenia, jeśli ta jest regularnie zmieniana i prana.

Więcej o: