Masz palec wskazujący dłuższy od serdecznego? To wiele mówi o twoim zachowaniu

Długość jednego z palców zdaniem niektórych może całkiem dużo powiedzieć o naszym stosunku do monogamii, zdolnościom matematycznym, czy pewności siebie. A nawet o tym, jakie sporty lubimy.

Więcej ciekawostek i praktycznych porad na stronie Gazeta.pl

Wygląd dłoni może (choć oczywiście nie musi) powiedzieć nam wiele o jej właścicielu. Czasem bez trudu po dłoni rozpoznamy osobę pracującą fizycznie, a po obgryzionych paznokciach tę nerwową. Dłoń, której serdeczny palec zdobi obrączka, prawie na pewno należy do mężatki lub żonatego mężczyzny. Osoba z zaniedbanymi, brudnymi paznokciami może być kimś, kto nie zaprząta sobie głowy dbałością o swój wygląd. Rodzaj i typ manicure także zdradzają co nieco o kobiecie, a fakt, że ma na paznokciach widoczne odrosty to zapewne efekt braku czasu.  

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

Długość palca serdecznego ma znaczenie

Niektórzy uważają, że sporo o człowieku może powiedzieć długość jego palców. To coś, na co nie mamy wpływu, czego nie da się zmienić, z czym się urodziliśmy. Jeśli palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego, oznacza to osobę, która ma cechy przywódcze. Chętnie i często przejmuje dowodzenie w różnych sytuacjach, jest konkretną, zaradną i jednocześnie pewną siebie osobą. Inni lubią takiego człowieka pytać o radę, wiedzą, że nie podejmuje pochopnych decyzji, jest rozważny, wszystko stale analizuje.

A jeśli jest krótszy?

Jeśli palec wskazujący jest krótszy od serdecznego, zapewne właściciel takiej dłoni ma ścisły umysł, w szkole nigdy nie miał problemów z matematyką, lubi różnego rodzaju gry i łamigłówki. Ma też świetną orientację w terenie i zawsze potrafi trafić do celu. Krótszy niż wskazujący palec serdeczny cechuje też osoby, które lubią wysiłek fizyczny i doskonale odnajdują się w sportach wytrzymałościowych. Nie zawsze z kolei dobrze odnajdują się w związkach monogamicznych. 

Więcej o: