Usuwanie historii, woskowanie ciała, motywująca przemowa - co ludzie robią przed pierwszą randką?

Okazuje się, że "pokolenie Z" przykłada coraz większą wagę do wyglądu. Pierwsza randka to decydujący moment. Od niej zależy czy relacja będzie rozwijała się dalej. Wyniki ankiety pokazują na czym internauci skupiają się najbardziej.
Zobacz wideo Psycholożka i autorka książek zwróciła się do matek "Nie należy zgadzać się na krzywy podział obowiązków". Natalia de Barbaro gościnią Mamy Czas

Niektórzy poznają swojego partnera jeszcze w czasach szkoły podstawowej, inni w liceum, jeszcze inni trafiają na siebie w przeróżnych miejscach swojego dorosłego życia. Ci co nie mają tyle szczęścia, mogą korzystać z mediów społecznościowych i portali randkowych, które mają za zadanie ułatwić znalezienie kogoś, kto będzie wyznawał podobne wartości, będzie miał podobne cele i będzie spełniał nasze oczekiwania. Pierwsze randki, nawet w dorosłym życiu, przysparzają sporo emocji. Niektórzy chodzą podekscytowani i radośni, inni niemal "zjadają" paznokcie ze stresu i zdenerwowania.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Odpowiednie przygotowanie przed randką odgrywa kluczową rolę w kontynuowaniu relacji

Większość tych, którzy zaczynają randkować, najwięcej wiary pokładają w pierwszej randce. Pierwsze wrażenie, rozmowy, emocje i atmosfera, będą miały kluczowe znaczenie w kontynuowaniu relacji. Nic dziwnego, że przed pierwszym spotkaniem poświęcają wiele godzin na mentalne oraz fizyczne przygotowanie się. Z ankiety opublikowanej na łamach thesun.co.uk wynika, że "Pokolenie Z" przykłada ogromną uwagę do tego, by na randce czuć się przede wszystkim dobrze, komfortowo i być pewnym siebie. Zadbanie o wygląd zewnętrzny może być nawet w połowie odpowiedzialne za dalsze powodzenie. 

jak wynika z ankiety opublikowanej na thesun.co.uk coraz więcej ludzi przykłada ogromną uwagę do wyglądu na pierwszej randcejak wynika z ankiety opublikowanej na thesun.co.uk coraz więcej ludzi przykłada ogromną uwagę do wyglądu na pierwszej randce screen thesun.co.uk

Jedna czwarta ankietowanych dba o zakupienie ładnej bielizny przed pierwszą randką

Jak wynika z opublikowanych wyników ankiety przeprowadzonych na zlecenie Sushi Daily, niemal połowa ankietowanych w przedziale od 18 do 24 lat goli lub woskuje całe ciało przez pierwszą randką. Nie wiedzą też, jak randka będzie przebiegać i jak się może skończyć, wobec tego wolą być przygotowani na każdą ewentualność. 32% ankietowanych usuwa swoją historię w mediach społecznościowych, na wypadek, gdyby jakieś zawstydzające treści miały ujrzeć światło dzienne. Jedna czwarta skupia się na zakupieniu nowej bielizny. Ta sama liczba ludzi poświęca czas na wygłoszenie specjalnej motywującej przemowy, by poczuć się jeszcze pewniej. Są też ci, którzy idą na siłownię, zabierają ze sobą szczoteczkę do zębów, dodają sobie odwagi alkoholem czy sprawdzają restauracje. To wszystko ma im pomóc lepiej się czuć. Są dzięki temu pewniejsi siebie i bardziej otwarci. Nie warto zapomnieć jednak, że im mniej "udajemy" na pierwszej randce, tym lepiej dla nas. Oszczędzamy wtedy czas i pieniądze, na relacje, która nie będzie miała szans się rozwinąć. Prędzej czy później przecież wyjdzie na jaw prawdziwa natura. Zadbanie o siebie - jak najbardziej, ale nie oszukiwanie.

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o: