Anna Popek używa tej samej wody wiele razy. "Nie lubię, jak się marnuje"

Anna Popek pochwaliła się ostatnio, w jaki sposób stara się dbać o środowisko. Dziennikarka nie ukrywała, że recykling i życie według idei zero waste, są dla niej bardzo ważne. Sama ma kilka sprawdzonych trików, dzięki którym można zaoszczędzić na rachunku za wodę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Popek została zapytana podczas eventu "Moda na recykling" o to, w jaki sposób dba o środowisko. Dziennikarka nie ukrywała, że ekologia jest dla niej bardzo istotna. Prezenterka "Pytania na śniadanie" zradziła także parę sposobów na to, jak wprowadzić "zielone" zmiany w swoim życiu.

Zobacz wideo Anna Popek opowiedziała, dlaczego zniknęła z TVP

"Kupuję starannie i z namysłem", Anna Popek zdradza ekologiczne triki

Anna Popek po raz kolejny wzięła udział w evencie "Moda na recykling". Ekologiczne wydarzenie odbywa się cyklicznie już od kilku lat. W tegorocznej edycji dziennikarka podkreślała, w jaki sposób sama dba o środowisko. Poleciła także kilka prostych sposobów na to, jak żyć bardziej ekologicznie. Pierwszy myk dotyczy zakupów. Zwykle, gdy idziemy do sklepu, kupujemy więcej, niż początkowo zakładaliśmy. Prezenterka radzi, aby zawsze nabywać jedynie niezbędne towary i robić to z namysłem. - Uważam, że im więcej rzeczy kupujemy, tym bardziej środowisko jest niszczone - wyznała

Co więcej, gwiazda telewizji podkreślała także, jak ważne jest oszczędzanie wody. W jej domu nie znajdziemy kapiących kranów, czy niepotrzebnie odkręconych kurków. Dziennikarka stara się także segregować śmieci, przynajmniej w podstawowym zakresie. Oznacza to, że zawsze dzieli odpadki na plastik, papier, szkło i odpady zmieszane. Popek zaskoczyła wszystkich, gdy opowiedziała, w jaki sposób myje podłogi. Ten ekologiczny trik jest naprawdę nietypowy.

Anna Popek chwali się, w jaki sposób dba o środowisko. "Potrafię użyć tej samej wody do kilku rzeczy"

Prezenterka zdradziła także ciekawy ekologiczny trik. Jej sposób na mycie podłogi może mocno zaskoczyć. - Potrafię użyć tej samej wody do kilku rzeczy, np. podłogę myję wodą, w której płukałam pranie. - wyznała - Nie lubię, jak się marnuje żywność, prąd i woda, bo kiedyś może nam tego zabraknąć - podkreślała dziennikarka.

Więcej o: