Tej rośliny nie może zabraknąć w ogrodzie Mai Popielarskiej. "Szaleję na punkcie jej zapachu"

Maja Popielarska na Instagramie regularnie dzieli się zdjęciami i filmikami ze swojego ogrodu. Tym razem w jednym z postów zdradziła, jaki jest jej ulubiony krzew. Nie tylko pięknie się prezentuje, lecz także fantastycznie pachnie.

Prowadząca program "Maja w ogrodzie" oraz "Nowa Maja w ogrodzie" pochwaliła się na Instagramie zdjęciami swojego ogrodu. Pokazała na nich krzew, którego nie może u niej zabraknąć. Nie tylko zdradza, co to za gatunek, lecz także zachwyca się jego formą i zapachem. O jakim krzewie mowa?

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ulubiony krzew Mai Popielarskiej. W ogrodzie ma go w kilku miejscach

W jednym z najnowszych postów na Instagramie Maja Popielarska zdradziła, jaki jest jej ulubiony krzew. W opisie do zdjęcia napisała o nim nawet kilka słów. Przyznała, że chodzi o kaliny, które ma posadzone w kilku miejscach. Zaznacza, że bez kwiatów nie wyglądają tak spektakularnie, ale ich ażurowa forma doskonale wygląda na tle murów. W dalszej części wpisu dodała także, dlaczego tak bardzo lubi kaliny. 

Mam ją w kilku miejscach, bo szaleję na punkcie jej zapachu. Pięknie rozświetla ogród swoimi białymi kulkami.
 

W sekcji komentarzy pojawiło się wiele słów na temat ulubionego krzewu Mai Popielarskiej. Obserwatorki nie ukrywają, że również są zachwycone wyglądem oraz zapachem tej wyjątkowej rośliny. 

Też tak uważam, mam ich w ogrodzie ponad 10.
Jest cudna, odkryliśmy ja kilka dni temu w Szampanii...
Zgadza się, zapach jest rewelacyjny!
U mnie rośnie obok niebieskiej ławeczki, na której lubię przesiadywać kiedy kwitnie najpierw kalina a zaraz po niej biały bez. A zapachy obu krzewów są cudowne.

Kalina Burkwooda. Jak o nią dbać i kiedy należy sadzić, by pięknie zakwitła?

Odmiana krzewu, który Maja Popielarska ma w ogrodzie to kalina Burkwooda. Fantastycznie prezentuje się solo, jak i w towarzystwie innych roślin i nie jest wcale tak trudna w uprawie, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy jedynie spełnić kilka jej wymagać, a będzie cudownie kwitła, obsypując się licznymi, pachnącymi kwiatami.

Kalina Burkwooda lub półcień oraz próchniczne, lekko wilgotne podłoże. Powinna być sadzona w miejscach, w których będzie nieco osłonięta od jesienno-zimowych wiatrów, ponieważ jest wrażliwa na ujemne temperatury. Gdy zimy są naprawdę mroźne, warto osłonić ją agrowłókniną, by nie zmarniała. Kiedy najlepiej sadzić kaliny? Krzewy powinno się kupić w doniczkach, już ukorzenione i sadzić wiosną. Odpowiedni termin zbliża się ku końcowi, ponieważ najlepiej jest robić to na przełomie kwietnia oraz maja. Warto także pamiętać, że kalina jest krzewem, który nie przepada za regularnym podcinaniem.

Więcej o: