Wymieszaj łyżkę w wodzie i zamocz przed sadzeniem. Cebuli nie nadążysz zbierać

Jeśli chcesz, aby twoje plony w tym roku były naprawdę obfite, przed sadzeniem cebuli zrób jedną rzecz. Sprytny trik ogrodników sprawi, że zbiory będą duże, dorodne i naprawdę smaczne. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Cebula jest nieodłącznym elementem wielu dań, dlatego warto wyhodować ją samodzielnie we własnym ogrodzie. Jeśli zależy ci na tym, by zbiory były naprawdę udane, zastosuj pewien sprytny trik. Dzięki niemu cebula urośnie duża, soczysta i niezwykle aromatyczna.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Namocz przed posadzeniem. Plony będą obfite i smaczne

Odpowiednie przygotowanie się do sadzenia cebuli to połowa sukcesu. Dzięki jednemu sprytnemu sposobowi możesz nie tylko zebrać obfitsze plony, lecz także większe i bardzo soczyste. Przede wszystkim, zanim cebulki trafią do gruntu, warto je wysuszyć. Proces ten powinien trwać około trzech tygodni i odbywać się w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Po tym czasie należy przejść do dalszych kroków, czyli moczenia cebulek. Jak zrobić niezbędny roztwór?

Po wysuszeniu cebulek należy je dobrze namoczyć. Odpowiedni roztwór przygotujesz ze składników, które masz już w kuchni. Wystarczy rozpuścić łyżkę soli w litrze wody i moczyć cebulki przez trzy godziny. Po tym czasie dobrze jest także wykonać powtórne, trzygodzinne moczenie, lecz tym razem w roztworze nadmanganianu potasu. Tak przygotowane cebulki wydadzą obfitsze plony. 

Co zrobić z kiełkującą cebulą? Od teraz nigdy jej nie wyrzucisz

Jeśli nie planujesz w tym roku sadzić cebuli, nic straconego. Na pewno zdarzyło ci się kiedyś zbyt długo przechowywać cebulę, która po czasie zaczęła kiełkować. Zamiast ją wyrzucać, wykorzystaj i zbierz obfite plony. Nie musisz mieć ogródka. Wystarczy słoik oraz odrobina cierpliwości. Jak wskazuje Piotr Ogiński z profilu @kochamgotowacofficial na TikToku, z takiej cebulki można wyhodować szczypiorek. Jak zrobić to krok po kroku? Kiełkującą cebulę należy umieścić w słoiku z wodą, a po kilku dniach zbierzesz pierwsze plony. 

W sekcji komentarzy pod filmikiem Piotra Ogińskiego pojawiło się wiele słów użytkowników, którzy stosują ten trik w swoich domach. Niektórzy nawet wskazują, że w podobny sposób traktują kiełkujący czosnek.

Tak robię od dłuższego czasu i to samo z czosnkiem.
Od zawsze tak robię.
Ja do doniczki z kwiatkiem wkładam i też rośnie szczypiorek.
Za dzieciaka zawsze tak robiłem, żeby na kanapkę z masłem położyć.
Na mnie w warzywniaku zawsze patrzą jak na kosmitę, jak proszę, żeby mi taką znaleźć.
Więcej o: