Ile kosztują komunijne przyjęcia w knajpach gwiazd? Lewandowski nie zarobi

Maj to miesiąc, kiedy odbywa się najwięcej przyjęć komunijnych. Chociaż w przeszłości organizowane były one w domach, coraz więcej rodziców decyduje się na świętowanie w lokalach. Ile trzeba zapłacić za talerzyk w restauracjach należących do gwiazd? Okazuje się, że najtaniej jest u Magdy Gessler.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Czasy, kiedy wymarzonym prezentem na komunię był rower, a po sakramencie zapraszało się rodzinę do domu na wspólny obiad, odeszły już do lamusa. Z każdym kolejnym rokiem rodzice podnoszą poprzeczkę. W 2023 roku dzieci dostają w ramach prezentów wakacje all inclusive, drony i quady, a rodzice świętują przyjęcie przez ich pociechy sakramentu, organizując "małe wesela". Coraz częściej goście otrzymują zaproszenia do restauracji, a im bardziej wyszukana, tym lepiej. Portal Plotek.pl sprawdził, jak wyglądają ceny za talerzyk w lokalach, które należą do gwiazd

Zobacz wideo Co stało się z pieniędzmi z komunii?

Ile kosztują komunijne przyjęcia w knajpach gwiazd?

Jak wskazuje Plotek.pl w restauracji Magdy Gessler "Polka" można wybrać menu, które ma kilka wersji. Najtańsza opcja kosztuje 160 zł od osoby i obejmuje przystawkę (do wyboru: "śledzik w oleju lnianym z cebulką, sałatka góralska w żurawinowym vinegret, podana z wędzonym serem na grzankach, marynowaną gruszką i chrupiącym boczkiem, bigos staropolski, długo, długo warzony"), danie główne (do wyboru: "dorsz pieczony, podany na sosie polskim w towarzystwie gotowanych warzyw i kremowym pęczotto, schabowy z kostką z ziemniakami tłuczonymi z cebulą i skwarkami i kapustą zasmażaną") oraz deser (szarlotka na gorąco podana z lodami śmietankowymi i bitą śmietaną).

Możliwe jest też rozbudowanie karty dań o zupę i więcej opcji do wyboru, wtedy talerzyk kosztuje 185 zł od osoby. Dostępne są też dwa kolejne, jeszcze bardziej rozbudowane warianty, za które trzeba zapłacić kolejno: 205 zł oraz 230 zł od osoby. Z kolei w restauracji "U Fukiera", która również należy do gwiazdy "Kuchennych rewolucji" jest już drożej. Talerzyk kosztuje od 330 do 390 zł. W restauracji Ewy Wachowicz "Zalipianki" za komunijne menu trzeba zapłacić około 185 zł za osobę.

Robert Lewandowski nie zarobi na komunii

Dziennikarze Plotka skontaktowali się również z restauracją  NINE's Restaurant & Sports Bar Roberta Lewandowskiego i tu pojawiło się zaskoczenie: lokal nie organizuje przyjęć z okazji pierwszej komunii. Teleshow z kolei sprawdził, ile kosztuje menu komunijne w restauracji Kuby Wojewódzkiego. Koszt za talerzyk wynosi tam 250 zł. Podobnie ceny wyglądają w Starym Domu — współwłaścicielem jest Piotr Adamczyk — od 250 do 300 złotych.

Więcej o: