Lodówka zaczęła śmierdzieć? Jest na to sposób. Niezawodny środek znajdziesz w kuchennej szafce

Czujesz, że z lodówki zaczęła wydobywać się brzydka woń? Pozbądź się brzydkiego zapachu dzięki banalnemu trikowi. Niezbędny produkt znajdziesz w kuchennej szafce. Zamiast przepłacać na markowe środki, wykorzystaj tanią alternatywę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre produkty przechowywane w lodówce z czasem mogą sprawić, że urządzenie przesiąknie ich zapachem. Jeśli nie chcesz, żeby nieprzyjemny zapach utrzymywał się wewnątrz sprzętu, skorzystaj z prostego triku. Woń zniknie w mgnieniu oka.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Użyj torebek po herbacie

Ten sposób spodoba się szczególnie osobom, które lubią popijać herbatę. Zwykle, po zaparzeniu napoju wyrzucamy torebki z suszonymi liśćmi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że saszetki sprawdzą się doskonale w kilku domowych trikach. Jeden z nich pozbędzie się brzydkiego zapachu z lodówki.

Wystarczy, że wysuszysz zużytą torebkę, po czym włożysz ją na talerzyku do lodówki. Saszetka nie tylko pozbędzie się nieprzyjemnego aromatu, ale także usunie wilgoć gromadzącą się na ściankach urządzenia. Jeśli zapach jest wyjątkowo intensywny, użyj kilku woreczków. 

Soda oczyszczona wchłonie brzydkie zapachy. Efekt wzmocni żwirek dla kota

Najlepszym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki jest użycie produktu, który znajdziesz każdym sklepie. Jest nim soda oczyszczona. Proszek znany jest ze swojej higroskopijności, czyli zdolności wchłaniania wilgoci. Razem z nią, pochłonie także nieprzyjemną woń. Wysyp torebkę na talerzyk lub do małej miseczki i włóż ją do wnętrza urządzenia. Po krótkim czasie smród powinien całkowicie zniknąć.

Jeśli masz w domu kota, z pewnością korzystasz ze żwirku do kuwety. Produkt, podobnie jak soda oczyszczona, doskonale wchłania wilgoć. Możesz go więc równie dobrze wykorzystać do usunięcia brzydkiego zapachu z lodówki. Do małej miseczki wsyp garść żwirku i ustaw go w miejscu, w którym najmocniej czuć nieprzyjemny zapach.

Więcej o: