Kiedy się obudziła, obok niej siedział całkiem nagi mężczyzna w starszym wieku. Ekshibicjonista miał na sobie jedynie buty - czytamy na łamach zagranicznego portalu. Pasażerka opisywała, że osobnik, która naraził ją na traumatyczne przeżycia, miał około 165 cm wzrostu, krótką brodę i siwe włosy i wyglądał na ok. 65-70 lat.
Mężczyzna, gdy tylko zauważył, że pasażerka się obudziła, szybko założył spodnie oraz koszulę i wyszedł z przedziału. Następnie opuścił pociąg na stacji w Edynburgu.
Napastowana kobieta zgłosiła sprawę na policję. Służby szukają mężczyzny, przesłuchują potencjalnych świadków zdarzenia oraz kompletują zapisy z kamer w pociągu. Proszę też o pomoc w zidentyfikowaniu ekshibicjonisty.
Brytyjski dziennik wskazuje, że według badań Transport Scotland, jedna na trzy kobiety w Szkocji obawiała się o swoje bezpieczeństwa podczas podróżowania komunikacją publiczną. Wyniki raport jakiś czas później skomentowała też Jenny Gilruth, minister transportu w Szkocji.
To jest po prostu nie do przyjęcia w Szkocji XXI wieku
- oceniła polityczka.
W Polsce aż 84 procent kobiet doświadczyło molestowania w miejscach publicznych. Dane te znamy dzięki badaniu przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie L'Oréal Paris Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku firma ta, wraz z Fundacją Right To Be, wystartowały z akcją "Stand Up. Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych!". W Polsce, partnerami akcji było Centrum Praw Kobiet i redakcja "Wysokich Obcasów" Gazety Wyborczej.
Źródła: DailyMail/talkpoliticsnews.wordpress.com/Twitter/WysokieObcasy/Kobieta.gazeta.pl