Zmęczona kobieta zasnęła w pociągu. Podróż zamieniła się w koszmar

Wstrząsającą sytuację z Wielkiej Brytanii opisał dziennik "Daily Mail". Jedna z pasażerek podróżująca pociągiem na trasie Polmont - Edynburg (Szkocja) padła ofiarą molestowania w miejscu publicznym. Zmęczona kobieta zasnęła na chwilę w pustym przedziale.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Pasławska: Kościół jest zobowiązany opiekować się ludźmi, powinien się oczyścić

Kiedy się obudziła, obok niej siedział całkiem nagi mężczyzna w starszym wieku. Ekshibicjonista miał na sobie jedynie buty - czytamy na łamach zagranicznego portalu. Pasażerka opisywała, że osobnik, która naraził ją na traumatyczne przeżycia, miał około 165 cm wzrostu, krótką brodę i siwe włosy i wyglądał na ok. 65-70 lat.

Mężczyzna, gdy tylko zauważył, że pasażerka się obudziła, szybko założył spodnie oraz koszulę i wyszedł z przedziału. Następnie opuścił pociąg na stacji w Edynburgu.

Napastowana kobieta zgłosiła sprawę na policję. Służby szukają mężczyzny, przesłuchują potencjalnych świadków zdarzenia oraz kompletują zapisy z kamer w pociągu. Proszę też o pomoc w zidentyfikowaniu ekshibicjonisty.

"To jest po prostu nie do przyjęcia"

Brytyjski dziennik wskazuje, że według badań Transport Scotland, jedna na trzy kobiety w Szkocji obawiała się o swoje bezpieczeństwa podczas podróżowania komunikacją publiczną. Wyniki raport jakiś czas później skomentowała też Jenny Gilruth, minister transportu w Szkocji.

To jest po prostu nie do przyjęcia w Szkocji XXI wieku

- oceniła polityczka.

Molestowanie w miejscach publicznych. Wstrząsające dane

W Polsce aż 84 procent kobiet doświadczyło molestowania w miejscach publicznychDane te znamy dzięki badaniu przeprowadzonym przez Ipsos na zlecenie L'Oréal Paris Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku firma ta, wraz z Fundacją Right To Be, wystartowały z akcją "Stand Up. Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych!". W Polsce, partnerami akcji było  Centrum Praw Kobiet i redakcja "Wysokich Obcasów" Gazety Wyborczej. 

Źródła: DailyMail/talkpoliticsnews.wordpress.com/Twitter/WysokieObcasy/Kobieta.gazeta.pl

Więcej o: