Wilgoć i pleśń w łazience? Użyłem tego produktu za 5 zł i po problemie. Masz to w domu

Łazienka to niestety idealne miejsce do rozwoju szkodliwej i niebezpiecznej pleśni. Jeśli zauważysz gdzieś tego niechcianego grzyba, to warto wypróbować domową metodę z wykorzystaniem popularnego produktu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednym z domowych pomieszczeń, które są najbardziej narażone na występowanie irytującej pleśni jest łazienka. Skraplająca się woda podczas kąpieli lub ta, która przez przypadek dostaje się za pralkę lub muszę klozetową zwiększa wilgotność powietrza, przez co pleśń może zaatakować poszczególne rejony w łazience. Na szczęście istnieje sposób, który powinien poradzić sobie z tym problemem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Zauważyłaś pleśń w swojej łazience? Działaj natychmiastowo

Oprócz bardzo brzydkiego wyglądu pleśń może być także niebezpieczna dla zdrowia, konkretnie dla układu oddechowego. Ponadto grzyb może przyczynić się do wielu chorób wątroby lub nawet układu pokarmowego, dlatego jego szybka utylizacja jest jak najbardziej wskazana, a nawet konieczna.

Na rynku detergentów można kupić chemiczne produkty, które poradzą sobie ze zwalczeniem pleśni, jednak najpierw warto wypróbować jedną z domowych i równie skutecznych metod. Postanowiłem, że w walce z tym niechcianym "przybyszem" użyję... wody utlenionej. 100 ml substancji pomieszałem w proporcjach 1:1 z letnią wodą, powstały roztwór przelałem do atomizera, po czym dokładnie spryskałem miejsca, w których rozwijała się pleśń.

Następnie po kilkunastu minutach przy użyciu starej szczoteczki do zębów i gąbki dokładnie wyszorowałem płytki. Na koniec warto przetrzeć obszar mokrą ściereczką i suchym ręcznikiem papierowym, finalnie pozbywając się pleśni. Woda utleniona posiada wybielające i antybakteryjne składniki, dlatego powinna efektywnie poradzić sobie z tym problemem. Produkt można nabyć w aptece lub markecie już od kilku złotych, jednak z pewnością znajdzie się on w niejednej szafce domowych gospodyń.

Jak zapobiec pojawianiu się pleśni? Zdradzamy patenty

Łazienka to miejsce, w którym zawsze będzie pojawiała się woda, dlatego jej regularne wietrzenie i zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji są bardzo istotne. Warto także sprawdzić stan i czystość kratki wentylacyjnej, a po każdym prysznicu czy kąpieli osuszyć brodzik lub wannę ręcznikiem.

Więcej o: