Anna Wendzikowska o kulisach pracy w TVN. Ujawniła, ile zarabiała. "Pierwszy raz chciałam odejść"

Anna Wendzikowska była gwiazdą TVN przez 15 lat. Po odejściu ze stacji wyznała, że była ofiarą mobbingu, co doprowadziło ją do kryzysu psychicznego. Teraz postanowiła wrócić do tego tematu w rozmowie z Żurnalistą. Ujawniła też, jaka była wysokość jej zarobków i jak wpłynęła na to pandemia COVID-19.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Anna Wendzikowska przez 15 lat była reporterką programu "Dzień dobry TVN". W latach 2007-2022 przeprowadzała wywiady z aktorami i twórcami filmowymi podczas międzynarodowych festiwali i premier kinowych. Prowadziła także autorskie programy w TVN Fabuła i TVN Style, np. "Przystanek Hollywood". Po odejściu z TVN ujawniła szczegóły o współpracy ze stacją. Dziennikarka twierdzi, że pracodawca stosował wobec niej mobbing, przez co musiała skorzystać z pomocy specjalisty.

Zobacz wideo Olejnik uderza w Wendzikowską? "Była traktowana jak gwiazda!"

Anna Wendzikowska o odejściu z TVN. Powodem był mobbing

1 października 2022 roku na profilu Anny Wendzikowskiej na Instagramie pojawił się obszerny wpis, w którym gwiazda wyjaśniła, dlaczego odchodzi z TVN. Wyznała, że była poniżana i gnębiona, przez co miała niskie poczucie własnej wartości. Sytuacja w pracy doprowadziła ją nawet do myśli samobójczych.

Pamiętam, jak się zastanawiałam, czy skok z piątego piętra, na którym mieszkam, załatwi sprawę, czy trzeba jednak wejść wyżej.

Dziennikarka ujawniła też, że nie była jedyną ofiarą mobbingu. Podobno były przypadki osób, które przez współpracę z TVN wylądowały w szpitalu psychiatrycznym. Wendzikowska chodziła na terapię indywidualną, później grupową, a w międzyczasie brała leki antydepresyjne i korzystała z pomocy psychiatry. Teraz w rozmowie z Żurnalistą postanowiła wrócić do tego tematu. - To jest klasyczny element depresji, że wydaje ci się, że już żadna decyzja i żaden krok w żadną stronę nic nie zmieni. Nie widzisz światełka na końcu tego - opowiadała Ania.

 

Wendzikowska szczerze o zarobkach w TVN. Już 3 lata temu myślała o odejściu

Gwiazda przyznała, że poprawa stanu psychicznego wymagała od niej dużej pracy z podświadomością i własną osobą. Chociaż jest osobą proaktywną, która skupia się na działaniu, sytuacja w pracy doprowadziła ją do depresji. Już w czasie pandemii COVID-19 Wendzikowska zastanawiała się nad odejściem z pracy. Drastycznie obniżyły się wtedy jej zarobki. - Pod koniec dostawałam 10 tys. zł, ale dlatego, że wiesz, ile zarabiałam w pandemii? 3 tys. zł miesięcznie, bo byliśmy na wycenach. I to był taki moment, że pierwszy raz chciałam odejść - powiedziała. Fragment wywiadu można obejrzeć na Instagramie Żurnalisty i dziennikarki, natomiast całość dostępna jest na Spotify.

 

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: