Weź jeden produkt z kuchni i wymieszaj go z wodą. Twój uśmiech będzie oślepiający

Białe zęby bez przebarwień to marzenie wielu osób. W sklepach i aptekach dostaniemy mnóstwo specyfików do wybielania. Często jednak wydajemy na nie fortunę, a efekt jest ledwo widoczny - jeśli w ogóle jest jakaś różnica. Okazuje się, że jest pewien sposób, który nie wymaga wydawania ani złotówki, bo potrzebny produkt zapewne masz w domu.

Trików na rozjaśnienie zębów i pozbycie się przebarwień jest sporo. Większość jednak wymaga dużego nakładu pracy lub wydania sporej ilości pieniędzy w sklepie na specjalne produkty do tego celu. A co, jeśli da się osiągnąć oczekiwany efekt, przy użyciu zaledwie jednej rzeczy, którą większość Polek ma we własnej kuchni?

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Pasta na rozjaśnienie zębów

By pozbyć się przebarwień i żółtawego osadu z zębów warto zastosować prostą pastę z dwóch składników. Jednym z nich jest odrobina wody, drugi zaś to kurkuma. To intensywnie żółta przyprawa, stosowana często jako barwnik. Wydaje się więc sprzeczne z intuicją, by używać jej do pozbycia się tego koloru z zębów. 

Nic bardziej mylnego. Wystarczy wymieszać te dwa składniki w takich proporcjach, by powstała gesta papka, a następnie nałożyć ją na zęby za pomocą szczoteczki. Dobrze nie używać do tego tej, której używamy na co dzień, bo może ją zabarwić. Taką "maseczkę" pozostawiamy na zębach przez kilka minut, po czym zmywamy.

Kurkuma dodatkowo ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, więc może przyczynić się do innych pozytywnych skutków. Może być stosowana również przez osoby, które cierpią na nadwrażliwość, ponieważ działa też łagodząco.

Higiena to podstawa

Warto też zawczasu zadbać o to, by na zębach nie pojawiały się przebarwienia. Powinno się unikać barwiących produktów, jak czerwone wino czy czarna kawa. Nie zapominajmy też o odpowiedniej higienie na co dzień oraz regularnych wizytach u higienistki i stomatologa.

Więcej o: