Owiń walizkę folią spożywczą, a nie pożałujesz. Rozwiążesz popularny problem

Wiele osób przygotowując się do podróży, szuka prostych sposobów na zabezpieczenie mienia przed kradzieżą lub zniszczeniem. Okazuje się, że pomoże w tym zwykła folia spożywcza, którą większość z nas ma w kuchni.

W czasach, gdy dalekie podróże samolotem stały się powszechne i częste, wiele osób szuka sposobów na ochronienie walizki przed kradzieżą, zanim oddadzą ją pracownikom lotniska. Czasem po przylocie do miejsca docelowego okazuje się również, że przedmiot ze względu na ułożenie w samolocie i kontakt z innymi walizkami uległ zniszczeniu. Okazuje się, że można temu zaradzić w prosty sposób. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Zanim udasz się w podróż, owiń walizkę folią spożywczą. Ten trik jest niezawodny

Owijanie walizki folią spożywczą lub folią typu stretch ma wiele zalet. Oprócz tego, że metoda pomoże uniknąć zniszczenia przedmiotu podczas podróży, osoby niepożądane w wielu przypadkach zaniechają przedarcia się przez foliowe warstwy, by sprawdzić, co jest w środku. Po podróży można też w szybki prosty sposób sprawdzić, czy nikt nie próbował zajrzeć do środka — wystarczy ocenić stan tworzywa, w które została owinięta walizka. Jeśli jest poważnie uszkodzone lub przecięte nożem, oznacza to, że prawdopodobnie ktoś grzebał w bagażu. Metoda z roku na rok zyskuje na popularności i stanowi sporą oszczędność, bowiem dodatkowa ochrona walizki, którą oferuje się na lotniskach, bywa kosztowna.

Jak zabezpieczyć walizkę przed otwarciem?

Oprócz triku z folią spożywczą lub folią typu stretch istnieją jeszcze inne metody, które pomogą uniknąć kradzieży zawartości walizki. Niektóre pomogą też w łatwiejszym zidentyfikowaniu przedmiotu i znalezieniu właściciela, jeśli walizka się zagubi.

  1. Zawsze zapinaj dokładnie wszystkie zamki i zabezpieczaj je przed otwarciem kłódką.
  2. Oznacz walizkę swoim imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu lub innym znakiem rozpoznawczym, który pomoże w jej identyfikacji.
  3. Cenne i drogie przedmioty chowaj w bagażu podręcznym, dzięki czemu ich nie stracisz.
Więcej o: