Olaf Lubaszenko schudł aż 80 kg! Wykluczył ze swojej diety dwa ulubione produkty

Olaf Lubaszenko przez lata zmagał się z otyłością, która poważnie zagrażała jego zdrowiu. Ważył 165 kg przy 179 cm wzrostu. W pewnym momencie postanowił zawalczyć o siebie i przeszedł pektakularną metamorfozę. - Problemy nie biorą się od jedzenia pięciu golonek dziennie - powiedział w jednym z wywiadów.

Więcej metamorfoz gwiazd znajdziesz na Gazeta.pl

Olaf Lubaszenko to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Znamy go m.in. z takich produkcji, jak "Psy", "Kroll", "Sztos" czy "E=mc2". Aktor zmagał się z różnymi chorobami, w tym depresją oraz cukrzycą typu 2, które wpłynęły na problemy z otyłością. Dziś ma na swoim koncie jedną z większych metamorfoz polskiego show-biznesu.

Zobacz wideo Ekspertka od żywienia i trenerka dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"

Olaf Lubaszenko ważył 165 kg i schudł 80! Jak tego dokonał?

W jednym z wywiadów Olaf Lubaszenko powiedział, że w tyciu nie chodzi o przysłowiowe jedzenie pięciu golonek dziennie, a proces tycia jest czymś bardzo złożonym. Wpływa bowiem na niego nie tylko dieta i żywieniowe nawyki, lecz także aktywność fizyczna, a nawet kondycja psychiczna.

Moja waga jest objawem, a nie przyczyną. Z przyczyną sobie poradziłem. Tyle że naprawdę nie ma znaczenia, co było pierwsze - depresja i otyłość to upiorne siostry bliźniaczki. Świetnie ze sobą zgrane i dopasowane. Mają jeszcze dwójkę rodzeństwa: to cukrzyca i bezdech senny

- powiedział kilka lat temu w wywiadzie dla "Newsweeka". Aktor zdradził, że w walce z otyłością pomogło mu wyeliminowanie przede wszystkim słodkich napojów (coli oraz słodzonych soków) oraz wysoko przetworzonych produktów, a także regularna aktywność fizyczna.

 

Olaf Lubaszenko rozważał operację zmniejszenia żołądka

Olaf Lubaszenko w różnych wywiadach wspominał również o tym, że rozważał nawet operację zmniejszenia żołądka. - Byłem u bariatry. Byłem nawet o krok od operacji, ale zazwyczaj, kiedy zaczynam zabierać się do tematu operacji, następuje taki efekt strachu, organizm się mobilizuje i zaczyna chudnąć - powiedział w rozmowie z Radiem ZET. Ostatecznie jednak z niej zrezygnował, a zdrowie i dobrą formę zawdzięcza swojej determinacji i ciężkiej pracy. 

Więcej o: