Poszła na stację benzynową za granicą i oniemiała z wrażenia. Cena paliwa szokuje

Ceny paliwa w Polsce nie dają powodów do entuzjazmu. Pewna popularna na TikToku podróżniczka wybrała się za granicę i sprawdziła, ile kosztuje tam litr surowca. Różnica jest wręcz szokująca. "A gaz kosztuje 50 gr!" - dodała.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Czy żeby w dzisiejszych czasach zrobić karierę, wystarczy być na TikToku? "Aktualnie jest ciężej"

Tiktokerka prowadzi niezwykle ciekawy kanał o nazwie @bobobrica. Influencerka urodziła się w Białorosi, ale od kilkunastu lat mieszka w Polsce. Jest podróżniczką, która pokazuje swoim obserwującym ciekawostki z wyjazdów dookoła świata. Mówi m.in. o zabytkach, które zwiedziła, często podaje też ceny noclegów i posiłków, oraz pokazuje, w jakich warunkach jest zakwaterowana.

Tym razem, podróżniczka wybrała się do Kazachstanu. W kilku nagraniach opowiedziała m.in. o tym, co zastała w pokoju hotelowym. Szczególnie rzuca się w oczy starodawny wystrój pomieszczenia - tak, jakby czas w tym miejscu się zatrzymał.

Na nagraniu widzimy dwa łóżka, szafę oraz telewizor kineskopowy, a także radio wbudowane w szafkę. Jest też mikroskopijna łazienka. Cały design ogółem przywodzi na myśl czasy komunistyczne. Widok z drewnianego okna, które również zastała w swoim pokoju, zapierał jednak dech w piersiach.

Tiktokerka pojechała za granicę i nie mogła uwierzyć. "Paliwo za 1,80 zł"

Co innego jednak zaskoczyła ją jeszcze bardziej. Podróżniczka poinformowała swoich obserwujących o cenach podstawowych produktów w stolicy Kazachstanu - Ałmaty. Mianowicie okazało się, że za butelkę wody mineralnej trzeba zapłacić 3 złotego, zaś za paliwo (za litr - red.) - niespełna dwa złote.

Woda tutaj kosztuje 3 zł, a paliwo 1,80 zł!

- mówi tiktokerka. Zauważ jednak, że przejazd zamówiony za pośrednictwem popularnej aplikacji Uber nie odbiega cenowo od tego w Warszawie. "A to cwaniacy" - kwituje na nagraniu.

"A gaz kosztuje 50 gr!" - dodała w opisie pod nagraniem.

"Nie takiej pogody się spodziewałem"

Pod jej filmem widnieje wiele komentarzy.  Internautów zaskoczyła również pogoda, którą widać na opublikowanym nagraniu. "Nie takiej pogody się spodziewałem w Kazachstanie...Gdzie to słońce co widziałem na pocztówkach?" - pisze jeden z nich. "Ale pogoda fajna" - dodaje inny. "Zimno, fuuu" - komentuje następna osoba.

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

Da się? Da się!
A ile kosztuje Uber w Warszawie?
Może dlatego, że auto nie spadło nikomu z nieba. Naprawy, opony, serwis, nikt za darmo nie zrobi
Więcej tiktoków z Kazachstanu!!

Źródło: TikTok

Więcej o: