Raz na dwa tygodnie wlej do dzbanka na wodę. Po zielonym nalocie i kamieniu nie będzie śladu

Czy można pić wodę z kranu? Wiele osób w trosce o zdrowie decyduje się na zakup dzbanka filtrującego. Użytkowanie naczynia jest łatwe i przyjemne, jednak z czasem na powierzchni może osiadać nieestetyczny kamień. Jak się go pozbyć?

Dzbanki filtrujące wodę cieszą się w Polsce sporą popularnością. Dzięki nim mamy pewność, że spożywana ciecz jest czysta i nam nie zaszkodzi. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo myć naczynie, by na bieżąco pozbywać się nieestetycznych osadów, a nawet i glonów, które mogą powstać na dnie dzbanka po długiej nieobecności w domu. Na szczęście nie musisz zaopatrywać się w sklepowe preparaty, bo pożądany efekt przyniosą produkty domowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Woda musi być traktowana jako zasób środowiskowy, a nie infrastrukturalny

Czy można pić wodę z kranu? Z dzbankiem filtrującym nie ma się czego obawiać

Woda z kranu jest w Polsce zdatna do spożycia, nawet jeśli nie została wcześniej przegotowana. Jej jakość podlega regularnemu sprawdzaniu i jest zgodna z wymogami unijnymi, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by bezpiecznie gasić nią pragnienie. Niektórzy jednak w obawie i trosce o zdrowie zaopatrują się w dzbanki filtrujące wodę, które nadają cieczy dodatkowych korzyści. Po jakimś czasie używane naczynie może się jednak pokryć kamienistym osadem, a nawet zielonymi glonami. Jak się ich pozbyć?

Jak wyczyścić dzbanek do wody? Proste metody to klucz do sukcesu

Choć zabrudzenia na dzbanku do wody mogą wydawać się duże i trudne do usunięcia, proste metody w mig rozwiążą problem. Czy masz w kuchni te produkty?

  1. Ocet — Połączenie go z wodą w proporcji 1:1 i wlanie do dzbanka to prosty sposób na wyczyszczenie powierzchni z kamienia. Gdy upłynie godzina, wylej roztwór, a później dobrze wypłucz i umyj produkt.
  2. Kwasek cytrynowy — Jeśli w zbiorniczku pojawiły się glony, na przykład po długiej nieobecności w domu, wystarczy umyć dzbanek i wlać do środka roztwór wody i kwasku cytrynowego. Po 30 minutach należy ponownie umyć powierzchnię, a będzie czysta.
  3. Soda oczyszczona — Wystarczy zmieszać ją z wodą i wlać do dzbanka. Po godzinie osady z kamienia znikną. Po wszystkim należy dokładnie umyć naczynie i je wysuszyć.

Należy zawsze pamiętać, by przed rozpoczęciem czyszczenia dzbanka wyjąć z niego filtry.

Więcej o: