Jak szybko schudnąć? Wypróbuj metodę 8/16. Oponka zacznie znikać w oczach

Jak szybko schudnąć? Przed nadchodzącym latem wiele z nas chciałoby zrzucić nadprogramowe kilogramy. W ostatnich latach popularnością cieszy się tzw. dieta 8/16. Jak ją stosować? Podpowiadamy.

Kluczem do smukłej i zdrowej sylwetki jest przede wszystkim aktywność fizyczna, a także zbilansowana dieta. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się jednak metoda 8/16. Na czym polega? 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nową misją. Będzie odchudzać dzieci. "Jest problem"

Jak szybko schudnąć? Proces może wspomóc metoda 8/16

Dieta ośmiogodzinna, czyli post przerywany 8/16, to metoda stworzona przez Dacida Zinczenkę i Petera Moore’a. Polega ona na konsumowaniu posiłków w tak zwanym oknie żywieniowym. W tym przypadku oznacza to, że przez 8 godzin w ciągu dnia jemy, a w ciągu 16 pozostałych godzin utrzymujemy ścisły post i możemy spożywać jedynie neutralne płyny, jak woda, kawa czy herbata. Wiele osób oczekuje szybkich rezultatów, dlatego podejmując walkę z kilogramami, często szukamy sposobów, które przyniosą szybki efekt. Należy natomiast pamiętać, że nie istnieją "diety cud". Tylko zmiana nawyków żywieniowych może pomóc rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami. Metoda 8/16 pomoże obniżyć łaknienie i spożyte kalorie, utrzymać stałe godziny posiłków, a także kontrolować ich liczbę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kiedy nie stosować postu przerywanego? Dieta ośmiogodzinna nie jest dla każdego

Oczywiście to, ile schudniemy, stosując tę metodę, zależy czynników indywidualnych tj. tryb życia, stan zdrowia, budowa ciała, a także posiłki, jakie spożywamy podczas okna żywieniowego. Przetworzone produkty, fast foody i słodycze nie są zakazane, ale aby uzyskać lepsze efekty powinnyśmy ich unikać. Pamiętajmy również, że post przerywany nie jest dietą dla każdego, a przed rozpoczęciem należy skonsultować się z dietetykiem. Tego rodzaju diety nie powinny stosować kobiety w ciąży lub karmiące, dzieci, cukrzycy, osoby cierpiące na problemy hormonalne, z zaburzeniami pracy nerek i wątroby. 

Więcej o: