Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Jak dobrze wyczyścić toaletę? Jest na to kilka trików. Nawet regularne sprzątanie w niewłaściwy sposób może nie przynieść oczekiwanych efektów. Jeśli chcesz pozbyć się bakterii i ochronić muszlę przed osadami, upewnij się, że wykonujesz te czynności.
Czyszczenie toalety wydaje się banalnie proste. Jak się okazuje, nie wystarczy jedynie zalać muszlę odpowiednim środkiem, czy doszorować osad. Na powierzchni sedesu gromadzi się ogrom bakterii. Aby się ich pozbyć, należy więc skorzystać z jeszcze jednego triku. Zwykle zapominamy o tym kroku.
Po nałożeniu pierwszej warstwy środka czyszczącego należy odczekać kilka minut, po czym dokładnie wyszorować toaletę. Wiele osób uważa, że po tych czynnościach toaleta znów jest czysta i zdezynfekowana. To błąd. Po wyczyszczeniu sedesu szczotką należy ponownie zalać muszlę wybranym preparatem. W ten sposób pozbędziemy się zarówno bakterii i brudu osadzających się na porcelanie, jak i na długo zabezpieczymy powierzchnię przed ich powrotem.
Czy wiesz, na którym elemencie toalety znajduje się najwięcej bakterii? Wielu osobom może się wydawać, że głównym siedliskiem mikroorganizmów jest sama muszla. Jak się okazuje, drobnoustroje najczęściej gromadzą się na desce sedesowej, a konkretnie na jej wewnętrznej stronie. Wspomina o tym między innymi tiktoker Marcin Gosztyła. Podczas sprzątania łazienki nie zapominaj o wyczyszczeniu siedziska zarówno od środka, jak i po stronie, na której siadamy.
Kolejnym elementem, o którego wyczyszczeniu zwykle zapominamy, jest spłuczka. Dlaczego jej wymycie jest tak ważne? Zwykle dotykamy jej po skorzystaniu z toalety, ale jeszcze przed wymyciem rąk. Z tego powodu przenosimy na nią całą masę bakterii. Aby pozbyć się ich z łazienki, regularnie dezynfekuj spłuczkę.