Brzydki zapach wydostający się ze zmywarki? Użyłem tych dwóch domowych produktów. Zaskakujące efekty

Nieprzyjemny zapach, który czasami wydostaje się ze zmywarki, może być naprawdę irytujący. Całe szczęście, że istnieją domowe produkty, które pomogą uporać się z tym problemem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiadacze zmywarek zapewne nie raz doświadczyli sytuacji, podczas której z urządzenia można było wyczuć śmierdzącą woń. Dzieje się tak, gdyż ten element kuchennego wyposażenia jest używany praktycznie codziennie, a w dodatku znajdują się w nim brudne naczynia, z których odrywają się resztki jedzenia. To właśnie one powodują, że ze zmywarki wydostaje się brzydki zapach. Jak temu zaradzić?

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Domowy patent na czyszczenie zmywarki. Pozbądź się brzydkiego zapachu

Oczywiście, można zaopatrzyć się w silne detergenty czyszczące, które widnieją na sklepowych półkach i poradzą sobie z umyciem zmywarki, jednak na początek warto wypróbować domową, sprawdzoną metodę. Do jej przeprowadzenia będą potrzebne zaledwie dwa składniki: sok z cytryny oraz soda oczyszczona, czyli produkty, które z pewnością znajdą się w niejednej szafce.

Do małego pojemniczka należy wsypać 3-4 łyżeczki produktu, po czym dodać do niego kilkanaście kropel soku z cytrusa w ten sposób, aby powstała lepka maź. Potem wystarczy jedynie dokładnie wyszorować poszczególne elementy zmywarki, nie zapominając o ciasnych szczelinach i uszczelkach, gdzie mogą osadzać się zeschnięte resztki jedzenia odpowiedzialne nieprzyjemną woń. Soda zneutralizuje brzydki zapach, a sok z cytryny doda świeżości i zadziała odkażająco. Do mycia wnętrza urządzenia warto użyć małej gąbeczki, która posiada chropowatą powierzchnię.

Nie zapomnij o filtrach. To może być źródło problemu

Należy pamiętać, że filtry zmywarki to urządzenia, które są bezpośrednio odpowiedzialne za jej prawidłowe funkcjonowanie. Ich głównym zadaniem jest "blokowanie" dostawania się resztek jedzenia do rur. Podczas czyszczenia zmywarki warto zajrzeć do filtrów i umyć je, postępując zgodnie z jej instrukcją użytkowania.

Więcej o: