Czy rozwódka może być świadkową na ślubie kościelnym? Ksiądz rozwiewa wątpliwości

Czy kobieta po rozwodzie może zostać świadkową na ślubie kościelnym? Na ten temat wypowiedział się niedawno ksiądz Piotr Jarosiewicz. Jego odpowiedź może być dla wielu zaskakująca.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z kapłanów aktywnie udzielających się w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 274 tys. osób, a jego filmy zdobyły ponad 8 milionów polubień. Duchowny często odpowiada na pytania widzów dotyczące religii katolickiej oraz wiary. Na co dzień ksiądz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool".

Zobacz wideo Jak studentki wspominają kolędę?

Czy rozwódka może być świadkową na ślubie kościelnym?

Niedawno jedna z widzek zapytała księdza o to, czy kobieta po rozwodzie może być świadkową na ślubie kościelnym. Biorąc pod uwagę stosunek Kościoła do udzielania komunii osobom rozwiedzionym kwestia ta rzeczywiście może wzbudzać wątpliwości. Duchowny udzielił odpowiedzi użytkowniczce TikToka na nagraniu. - Jeśli chodzi o świadka na ślubie, to tak - powiedział ksiądz. - Taka osoba może być świadkiem na ślubie. Pozdrawiam serdecznie - dodał Jarosiewicz. 

Ksiądz o spowiedzi osób rozwiedzionych

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu ksiądz Jarosiewicz wypowiedział się na temat spowiedzi osób rozwiedzionych, które aktualnie są w kolejnych, nieformalnych związkach. Jego słowa wzbudziły spore kontrowersje. - Czy mogę iść do spowiedzi, chociaż wiem, że nie dostanę rozgrzeszenia, bo jestem po rozwodzie, a z obecnym partnerem nie mam ślubu? - zapytała jedna z widzek. Duchowny stwierdził, że jeśli ktoś ma potrzebę stanięcia przed Bogiem, powinien to zrobić. Zaznaczył jednak, że jeśli osoba rozwiedziona jest w nieformalnym związku, nie uzyska ona rozgrzeszenia. Zachęcił więc, by umówić się z kapłanem na zwykłą rozmowę, podczas której można powiedzieć mu, co leży nam na sercu.

Więcej o: