Szykujesz się na wesele lub komunię? Zobacz, jak zawiązać krawat w minutę

Chociaż pozornie uszykowanie się na ślub czy komunię wydaje się trudniejsze w przypadku kobiet niż mężczyzn, jest jeden element stroju, który potrafi wyprowadzić panów z równowagi - chodzi o krawat. Podpowiadamy, jak zawiązać go w minutę i mieć problem z głowy.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

"Jak zawiązać krawat?" to jedno z najczęściej zadawanych pytań w czasie szykowania się na ślub, komunię, uroczystość rodzinną czy ważne spotkanie w pracy. Problem z tym zadaniem pojawia się niezależnie od płci. Tomasz Pazdyk w najnowszym Myku wyjaśnił, jak zrobić to w minutę. Nagranie można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo Zobacz jak zawiązać krawat w minutę!

Jak zawiązać krawat w minutę?

W 2023 roku krawat nie jest już obowiązkowym elementem garderoby. Wielu panów rezygnuje z niego przy okazji ślubów, komunii czy innych rodzinnych okazji, stawiając na rozpiętą pod szyją koszulę lub zakładając t-shirt pod marynarkę. Wszystko zależy jednak od tego, w jakim charakterze pojawiamy się na wydarzeniu i czy możemy pozwolić sobie na swobodę. Na wszelki wypadek warto więc znać awaryjny trik na szybkie wiązanie krawatów. 

Polega on na robieniu tego za pomocą rąk, a nie na szyi. Na nagraniu widzimy, że wystarczy ułożyć jeden skrawek materiału na wewnętrznej stronie przedramienia, a drugi wykorzystać do zrobienia trzech węzłów. Potem kilka sprawnych ruchów, żeby dwa z nich przełożyć i gotowe! Pozostało założyć krawat na szyję i dopasować go do koszuli. 

Jak dobrać krawat do koszuli?

Dobierając krawat do koszuli, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze im większy kontrast pomiędzy koszulą a krawatem, tym zestaw jest bardziej formalny. Kolor dodatku powinien być zawsze ciemniejszy niż koszula. Jego szerokość powinna być jak najbardziej zbliżona do szerokości klap marynarki. Jeśli są wąskie, wybieramy wąski krawat, jeśli szerokie - szeroki. Poza tym pamiętajcie: krawat wygląda dobrze jedynie z koszulami na długi rękaw. 

Więcej o: