Czy widzisz królika na obrazku? Ten prosty test rozwiązują jedynie nieliczni

Iluzje optyczne są świetnym testem na spostrzegawczość. Internauci uwielbiają trudne do rozwiązania łamigłówki, czego przykładem jest test królika. Okazuje się, że pozornie łatwy obrazek skrywa wiele tajemnic i wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać.

Łamigłówki optyczne cieszą się dużą popularnością, ale bywają ciężkie do rozwiązania. Zdarza się, że ktoś od razu dostrzega rozwiązanie, ale zagadki optyczne mają za zadanie zmylić nasz mózg, przez co innym osobom znalezienie odpowiedzi zajmuje znacznie więcej czasu. Sprawdź, jak ty poradzisz sobie z testem królika.

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Wykonaj test na spostrzegawczość. Czy widzisz na obrazku królika?

W mediach społecznościowych znajdziemy wiele zagadek i testów optycznych, nad którymi debatują internauci. Jednym z takich obrazków jest udostępniony przez użytkownika Iluzje i złudzenia, których nie ogarniesz, test królika.

Zabawa polega na odnalezieniu na obrazku królika, jednak wcale nie jest to takie łatwe, gdyż grafika składa się z plątaniny różnych twarzy i głów. Dostrzeżemy twarz kobiety, słonia, lwa lub ptaki, lecz gdzie jest królik?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Udało ci się rozwiązać łamigłówkę? Wcale nie jest taka prosta, jakby mogło się wydawać 

Zagadka nie jest prosta i należy wykazać się niezłą spostrzegawczością, aby dostrzec na obrazku królika, który wplątany jest w mieszaninę wielu postaci. Na pierwszy rzut oka grafika jest myląca i należy się skupić, aby dostrzec rozwiązanie. Gdzie się ukrył królik? Otóż znajduje się w drugim kle słonia. Jeśli udało ci się od razu go zobaczyć, oznacza to, że cechujesz się świetnym wzrokiem. Internauci podsuwają swoje typy dotyczące rozwiązania zagadki.

Jak dla mnie królik jest w oku chyba ze słoniem.
Jest obok ryby, drugi kieł słonia, bardzo malutki.
Na małym kle przycupnął królik.
Więcej o: