Ukryta funkcja korkociągu, o której mało kto wie. Może być przydatna podczas remontu

Chyba każdy z nas ma w domu korkociąg. Jak się okazuje, urządzenie przydaje się nie tylko do otwierania butelek. Poznaj jego nieznaną funkcję. Może ci się przydać przy najbliższym remoncie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Korkociąg, jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany do otwierania butelek zamkniętych korkiem. Nie oznacza to jednak, że urządzenia nie można użyć także w inny sposób. Dzięki ukrytej funkcji sprzętu w prosty sposób poradzisz sobie z dość częstym problemem, który można spotkać podczas remontu.

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Ukryta funkcja korkociągu. O tym zastosowaniu urządzenia wie naprawdę niewiele osób

Korkociąg nie jest zbyt często używanym sprzętem kuchennym. Mogłoby się wydawać, że urządzenie nadaje się tylko do otwierania butelek z winem lub innych pojemników tego typu. Jak się okazuje, ma także jeszcze jedną funkcję, o której mało kto wie. Przy następnym remoncie upewnij się, aby mieć go pod ręką. Może ci pomóc w rozwiązaniu częstego problemu.

Mocując do ścian obrazy, telewizor, czy jakiekolwiek inne ozdoby, najczęściej używamy kołków rozporowych. Gdy chcemy jednak zmienić wystrój w domu, pozostają w ścianie. Jak się okazuje, korkociąg to świetne narzędzie do ich wyciągania. Banalny sposób na pozbycie się ich zaprezentował na Instagramie luca_workshop. 

Jak wyciągnąć kołki rozporowe za pomocą korkociągu? Świetny pomysł

Na filmiku, który udostępniono na portalu społecznościowym, autor w kilka sekund pozbywa się starych kołków. Jak zrobić to równie skutecznie? Wystarczy, że przystawisz korkociąg do ściany, a następnie zaczniesz przekręcać korbkę. Po tym, jak szpikulec wejdzie w kołek, należy rozchylić ramiona urządzenia i mocno pociągnąć. Stary element mocowania wyjdzie już po pierwszym szarpnięciu.

 

Nietypowy pomysł docenili także oglądający. W komentarzach można znaleźć wiele pozytywnych opinii i zaskoczonych użytkowników platformy społecznościowej.

Świetny pomysł
To najbardziej szalony sposób na użycie korkociągu, jaki widziałem. Pomysłowość i doświadczenie w jednym
Przez całe życie źle tego używałem
Więcej o: