Powstanie film o Magdzie Gessler. Gwiazda zdradziła, która aktorka powinna ją zagrać

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje o filmie fabularnym, który ma zostać nakręcony na podstawie autobiograficznej książki Magdy Gessler. Opowiada o blaskach i cieniach z życia słynnej restauratorki. - W tej książce jest o tym, jak zwalczać smutek, depresję, stany absolutnie ekstremalne dla każdej kobiety - utraty dziecka, utraty męża, dwukrotna wdowa... - mówiła Gessler na konferencji magazynu "Forbes Women Polska".

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Ten film na pewno mógłby być tragikomedią. To moje życie było czasami fantastyczne, wesołe, a momentami było naprawdę zniewalająco smutne - mówiła Gessler w jednym z wywiadów dla dziennika "Fakt". Restauratorka niegdyś marzyła, by w roli reżysera wystąpił Pedro Almodovar - prawdopodobnie nie jest to jednak możliwe. Wiadomo również, którą aktorkę Magda Gessler widziałaby w roli głównej. 

Zobacz wideo Magda Gessler o "zielonych posiłkach" i tańcu: "Ja kwitnę!"

Praca wre

Magda Gessler niegdyś wyznała, że chciałaby, żeby w roli reżysera filmu o jej życiu wystąpił Pedro Almodovar. - Poznaliśmy się w Akademii Sztuk Pięknych. On zna moje życie i wie, że to jest życie na jego film. Bo jest ciekawe. To będzie film o mnie. To nie jest nudne - mówiła gwiazda cytowana przez "Super Express". Magda Gessler o tego typu produkcji myślała już kilka lat temu - obecnie marzenia zamieniły się w konkretne działania. 

Jak podaje "Super Express", od kilku miesięcy trwają przygotowania do filmu o życiu restauratorki. Magda Gessler spotyka się z producentami i uczestniczy w procesie twórczym scenariusza. Ponadto chciałaby również, żeby w produkcji wystąpiły młode, nieznane publiczności aktorki - z jednym wyjątkiem. W roli głównej miałaby wystąpić wielka gwiazda. 

 

Pokrewieństwo temperamentów

Na liście aktorek, które Magda Gessler widziałaby w głównej roli, znalazła się Katarzyna Figura. - Magda uważa, że Figura jest tak samo charakterna i temperamentna, ekstrawagancka i barwna. Więc idealnie by się nadawała - mówi dla "SE" osoba związana z produkcją filmu. Swego czasu aktorka nosiła bujne loki, które do złudzenia przypominały fryzurę Magdy Gessler, a zatem wydaje się, że podobieństwo wizualne byłoby stosunkowo łatwe do osiągnięcia z pomocą charakteryzacji. Na razie jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość - szczegóły produkcji filmu fabularnego o słynnej restauratorce nie ujrzały jeszcze światła dziennego. 

 

Źródło: "Super Express"

Więcej o: