Idealna różnica wieku między partnerami? Badacze postawili sprawę jasno

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami w związku? Ta kwestia zastanawia wiele osób i zwykle wywołuje zagorzałe dyskusje. Pewne badania pokazują, że według kobiet idealny partner powinien być od nich starszy o sześć lat.

Miłość nie wybiera. Partnerzy często się od siebie różnią, mogą mieć odmienne poglądy i podejście do różnych kwestii. Często też udane związki tworzą osoby, które dzieli spora różnica wieku. Kwestia ta wywołuje zagorzałe dyskusje. Czasami możemy spotkać się z opinią, że najlepsze relacje tworzą rówieśnicy. Z kolei inni uważają, że mężczyzna powinien być nieco starszy od kobiety. 

Zobacz wideo Pani Basia zdradza swój sposób na udany związek:

Idealna różnica wieku w związku? Istnieje równanie matematyczne

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami? Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i trudno znaleźć jedyną słuszną odpowiedź. Mimo to badacze oraz eksperci od związków co jakiś czas analizują tę kwestię. Co ciekawe, nadal dużą popularnością cieszy się matematyczny wzór z 1901. W książce "Her Royal Highness, Woman: And His Majesty Cupid" opisał go Max O’Rell. Według niego mężczyźni powinni wybierać kobiety, których wiek wynosi połowę ich wieku plus siedem lat.

Jaka jest idealna różnica wieku między partnerami?

Jakiś czas temu badania na ten temat przeprowadzili eksperci związani z portalem randkowym WhatsYourPrice.com. Okazuje się, że według wielu pań partner idealny powinien być od nich o 6 lat starszy. Takie osoby kojarzą im się ze stabilnością emocjonalną i rozsądkiem. Jak wyjaśnił szef portalu WhatsYourPrice.com Brandon Wade, panie zazwyczaj dojrzewają szybciej niż mężczyźni. Dlatego też większość kobiet nie lubi umawiać się ze swoimi rówieśnikami lub osobami młodszymi. I jak zaznaczył, panie zwykle wiążą się z mężczyznami starszymi o nie więcej niż 10 lat. 

Więcej o: