Zmieszaj jeden produkt z ziemią. Zadziała lepiej niż odżywka. Sansewieria wyrośnie bujna jak nigdy

Sansewieria to idealny wybór nie tylko dla osób zaczynających swoją przygodę z uprawą roślin, ale i dla prawdziwych pasjonatów. Sukulent jest wytrzymały, a jego pielęgnacja wcale nie jest skomplikowana. Istnieje jednak sprawdzony trik, dzięki któremu w mgnieniu oka zacznie wypuszczać nowe liście. Musisz go poznać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja sansewiery jest prostsza, niż może się to wydawać. Roślina dobrze znosi przesuszenie i nie wymaga zbyt częstego nawożenia. Jeśli jednak naprawdę chcesz zadbać o zdrowy rozwój sukulenta, koniecznie wypróbuj ten sprawdzony trik. Skorzystaj z niego, a kwiat bujnie wyrośnie.

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Jak dbać o sansewierie? O tych szczegółach musisz pamiętać

Choć sansewieria potrafi wybaczyć wiele błędów w pielęgnacji, istnieje kilka informacji o roślinie, które należy znać. Przede wszystkim, sukulent zdecydowanie lepiej przesuszyć, niż przelać. Nadmiar wilgoci przyczynia się do więdnięcia kwiatu oraz zwiększa ryzyko pojawienia się chorób grzybiczych. Z tego powodu sansewierę warto podlewać naprawdę rzadko - nawadnianie jej raz bądź dwa razy na miesiąc zupełnie wystarczy. 

Co więcej, roślina potrzebuje sporej dawki światła do zdrowego rozwoju. Nie oznacza to jednak, że należy ustawić ja w miejscu, w którym narażona będzie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli nie chcesz, aby liście wężownicy uległy poparzeniu, postaw ją w lekko zacienionym miejscu. Od razu po zakupie sukulenta warto go przesadzić do nieco większej doniczki. Jak to zrobić? To banalnie proste.

Po wyciągnięciu kwiatu z osłonki dokładnie oczyść jego korzenie. Do nowego pojemnika dosyp podłoże do kaktusów i sukulentów. Po zasadzeniu rośliny dosyp nieco podłoża, tak aby ją ustabilizować. Po kilku dniach delikatnie podlej sansewierię. 

Trik na bujną sansewierię. Zwykle jesz to na śniadanie, tym razem, użyj w pielęgnacji roślin

Sansewieria potrafi wyrosnąć w prawie każdych warunkach, jednak jej rozwój jest stosunkowo wolny. Aby roślina rosła nieco szybciej i zaczęła wypuszczać nowe listki, warto wykorzystać jeden sprawdzony trik. Jedyne czego potrzebujesz to jajka, a konkretnie ich skorupki. Ugotowane resztki dokładnie pokrusz, a następnie wsyp do doniczki. Pamiętaj, żeby delikatnie wymieszać je z górną warstwą podłoża. Istnieje także drugi sposób wykorzystujący ten produkt. 

Domowy nawóz przyspieszający wzrost sukulenta możesz przygotować nieco inaczej. Zamiast kruszyć skorupki jajek, zalej je gorącą wodą i pozostaw na dwa tygodnie w chłodnym i dobrze zacienionym miejscu. Po upływie wyznaczonego czasu odcedź mieszaninę, a powstałym środkiem podlej roślinę

Więcej o: